Cicha Pralka

Cicha pralka w przestrzeni gospodarczej z rośliną po prawej stronie.

Zapewne nie raz doświadczyłeś sytuacji, że zostawiasz w domu włączoną pralkę i idziesz na spacer… Nie dlatego, że masz rzeczy do zrobienia, ale dlatego, że to jedyny sposób na pozbycie się tego hałasu, który wydaje się stale przyspieszać i zatrzymywać. Wszyscy wiemy, że kulminacja następuje podczas wirowania: czy to helikopter, czy to samolot? Nie, to pralka w twoim domu ma wyjść na orbitę! Jeśli masz takie wrażenie, nie myśl, że jesteś sam. To, czego potrzebujesz, aby to rozwiązać, to wysokiej jakości cicha pralka, taka jak te, które pokażemy Ci poniżej.

Kiedy przychodzi do zakupu pralki, trzeba przyznać, że my (jako klienci) często pomijamy znaczenie ciszy i skupiamy się jedynie na dostępnych programach, oferowanej wydajności, klasie energetycznej itp. co w konsekwencji może prowadzić do niezadowolenia z produktu. W przypadku wszystkich tych urządzeń poziom hałasu podczas mycia i pracy podawany jest w decybelach (dB), więc im jest on niższy, tym urządzenie jest cichsze.

Oto Najlepsze Ciche Pralki


Poniżej poznasz najlepsze ciche pralki na rynku. Ciesz się tym wyborem i skorzystaj z najlepszych cen poprzez następujące linki!

Co Uważamy za Cichą Pralkę?


Mamy świadomość, że szum pralki nie jest jedyną cechą, na jaką powinieneś zwracać uwagę, chociaż uważamy ją za jedną z najważniejszych, bo wibracje te będziesz słyszał okresowo (kilka razy w tygodniu) i nieprzerwanie (przez co najmniej godzinę).

Po przetestowaniu wielu modeli i konsultacji aspektów technicznych z producentami możemy powiedzieć, że cicha pralka to taka, której hałas nie przekracza 75 decybeli (dB – decibel): coś podobnego do dźwięku emitowanego podczas rozmowy w sklepie lub na ulicy, lub gdy słyszysz samochody jadące z małą prędkością.

Jaka Cicha Pralka do Kupienia w Dobrej Cenie?

Pewnie zastanawiasz się w tej chwili, jaka cicha pralka kupić lub która jest najcichsza i rozumiemy Twoje obawy. Trzeba przyjrzeć się wielu zmiennym a sam wybór nie jest łatwy. Nie martw się jednak, w tej witrynie ułatwiamy to i zapewniamy Ci wysokiej jakości informacje, dzięki czemu możesz podjąć najlepszą decyzję.

Na rynku dostępnych jest wiele modeli spełniających różne potrzeby, jakie możemy mieć w naszym domu. Z tego powodu cicha pralka może być różnego rodzaju:

 • Pralka może być ładowana od przodu lub od góry.
 • Może to być zintegrowana cicha pralka.
 • Niektóre modele zawierają funkcję suszenia (dwa urządzenia w jednym). W tym przypadku należy pamiętać, że funkcja suszenia zwykle wykorzystuje zimne powietrze do skraplania, co może generować nieco więcej hałasu.

Nośność

Kolejną ważną zmienną jest ładowność pralki. Dzięki stabilizatorom, które posiada, cecha ta nie wpływa na emitowany przez niego hałas. Można znaleźć ciche modele o różnej nośności.

 • 5 kg, dla osób, które mieszkają same.
 • 6 kg, dla pary bez dzieci i umiarkowanie aktywnej w odniesieniu do prania ich ubrań.
 • 7 kg, dla rodziny z dzieckiem.
 • 8 kg, dla rodzin wielodzietnych.
 • Powyżej 8 kg, dla dużych rodzin o intensywnej aktywności, która powoduje ciągłe brudzenie ubrań.
Cicha szara pralka z koszem pełnym prania po prawej stronie.

Pozostałe Ważne Cechy

Wreszcie, przy zakupie nowego cicha pralka, radzimy zwrócić uwagę również na pozostałe rzeczy, które mają ogromne znaczenie na dłuższą metę, i które znacznie różnią się od siebie w zależności od marki:

 • Efektywność energetyczna, choć w krótkim okresie może wydawać się mało znacząca, z biegiem miesięcy zdasz sobie sprawę, to urządzenie jest jednym z najbardziej energochłonnych urządzeń w domu.
 • Dostępność programów oferowanych przez daną pralkę. Musisz wziąć pod uwagę potrzeby związane z myciem, które zazwyczaj będą potrzebne w Twoim domu.
 • Materiał wykonania. Ze względu na ciągłą pracę, urządzenie to ma tendencję do pogarszania się i zwiększania wibracji (i hałasu) na przestrzeni lat. Dlatego zalecamy, aby kupowana przez Państwa pralka była wykonana ze stali nierdzewnej, ponieważ zapewnia ona większą odporność na ten naturalny proces degradacji.

Wskazówka dla Cicha Pralka: Odgłosy Pralki Podczas Wirowania


Zwróć uwagę na wirowanie i hałas, jaki wydaje Twoja pralka podczas tego procesu. To właśnie wtedy urządzenie ma tendencję do wytwarzania największego hałasu, który z czasem ulega pogorszeniu, jeśli materiały, z których jest wykonane, nie są dobrej jakości.

Być może zadajesz sobie następujące pytanie: Dlaczego moja pralka robi tyle hałasu podczas pracy? Zazwyczaj urządzenie to może zacząć wydawać nietypowe dźwięki, gdy coś jest nie tak z jego systemem. Choć przyczyn może być kilka, to najczęstsze są następujące:

 • Pogorszenie stanu łożysk pralki. Zwykle jest to spowodowane zwilżeniem w przypadku uszkodzenia uszczelki (gumowego pierścienia chroniącego łożyska).
 • Innym razem może to być spowodowane wewnętrznymi komponentami, które się poluzowały lub przesunęły nieco poza miejsce. Oznacza to, że gdy pralka zaczyna wirować szybciej, pojawiają się większe wibracje, co skutkuje zwiększonym hałasem.

Dlatego jeśli zauważysz, że Twoja pralka robi więcej hałasu niż zwykle, wezwij technika, aby ją zbadał i naprawił. Dzięki temu Twoja pralka będzie mniej hałasować i będzie w optymalnym stanie.

Dzisiejsza Najlepsza Cicha Pralka


Nasz zespół ekspertów przeanalizował całą gamę cichych pralek i doszedł do wniosku, że jest to najlepszy stosunek jakości do ceny na dzisiejszym rynku. Posiada również doskonałe recenzje użytkowników.

Specyfikacje

Pojemność (kg): 8 | Sposób załadunku: od przodu | Silnik rewersyjny: Tak | Sterowanie smartfonem: Tak | Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1400 | Kolor: Biały | Wymiary (GxSxW): 55 x 60 x 85 cm

Zalety i Wady

✔️ Jest to bardzo cicha pralka, która wprowadzi spokój i komfort do Twojego domu.
✔️ Jest wysoce wydajny, dzięki czemu zmniejszy Twoje miesięczne zużycie energii i wody.
 Nie posiada funkcji automatycznego dozowania.
✔️ Jest bardzo wytrzymały i odporny na zużycie, co znacznie wydłuży jego żywotność.