Filtr do Pralki

Osoba wkładająca filtr do pralki.

Podobnie jak inne rodzaje filtrów, filtr do pralki zbiera odpady, których nie chcesz gromadzić w swojej pralce. Filtr zbiera z prania pozostałości detergentów, zanieczyszczenia, kamień i brud. Z tego powodu ważne jest, aby go mieć.

Jeśli jednak Twoja pralka nie ma filtra, jest jeszcze nadzieja. Aby temu przeciwdziałać, można zwiększyć temperaturę prania lub użyć większej ilości detergentu, aby zapobiec gromadzeniu się kłaczków i innych zanieczyszczeń na ubraniach. W każdym razie zawsze lepiej jest mieć filtr na pralkę, dzięki czemu można uniknąć większych problemów w przyszłości.

Oto Najlepsze Filtry do Pralek


Szukasz najlepszego filtr do pralki? Oferujemy Państwu wybór najlepszych na rynku pod względem stosunku jakości do ceny. Kliknij na poniższe linki, aby zapoznać się z ofertami.

Jak Wyczyścić Filtr do Pralki?


Przede wszystkim trzeba zlokalizować, gdzie znajduje się dany filtr. Pralki ładowane od frontu mają zazwyczaj pokrywę na dole po prawej stronie urządzenia. W przypadku pralki do zabudowy trzeba będzie zdjąć listwę przypodłogową, aby znaleźć pokrywę filtra. Po jego zlokalizowaniu należy wykonać następujące kroki:

  1. Odłącz pralkę od zasilania i zamknij wlot wody.
  1. Jeśli zamierzasz usunąć filtr, powinieneś umieścić pod nim ręcznik, aby zapobiec rozlaniu się wody na podłogę i pod pralkę po jej wyjęciu.
  1. Opróżnić ilość wody, która może znajdować się w wężu spustowym pralki i ustawić go z powrotem w pozycji wyjściowej przed rozpoczęciem czyszczenia lub zakładania nowego filtra.
  1. Otwórz filtr do pralki poprzez zdjęcie pokrywy i wyjmij filtr ostrożnie go odkręcając.
  1. Usuń zanieczyszczenia lub małe przedmioty, które można znaleźć wewnątrz. Ponadto, jeżeli chcesz prawidłowo opróżnić filtr pralkowy, to możesz wyczyścić korek i filtr pod kranem z niewielką ilością detergentu, aż będzie całkowicie czysty.
  1. Przykręć z powrotem filtr i zamknij pokrywę.

Jak Wyjąć Filtr do Pralki?


Filtr pralki należy odkręcić przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Jeśli coś w nim utknęło, może być zatkany. W przypadku, gdy tak się stanie, należy odłączyć wąż z głównej studzienki prowadzący do pompy i spróbować usunąć element powodujący blokadę.

Upewnij się, że masz duży ręcznik, który wchłonie wodę i nie usuwaj go w ogóle, jeśli pralka nadal ma wodę wewnątrz bębna.

Oznaki, że Filtr musi być Czysty


Jeśli nie konserwujesz regularnie swojej pralki, możliwe, że zaniedbano również czyszczenie filtra. Z tego powodu należy zwrócić uwagę na pewne oznaki, które wskazują, że filtr Twojej myjki wymaga pilnego czyszczenia lub wymiany:

  • Na ubraniach zauważasz gromadzenie się pozostałości detergentu do prania lub środka zmiękczającego pranie.
  • Odzież nie schnie w takim tempie jak zwykle.
  • Ubrania w ogóle nie schną.
  • Zauważysz, że Twoje ubrania zrzucają więcej puchu niż zwykle.
  • Po zakończeniu prania woda nie odpływa z wnętrza pralki i pozostaje tam w postaci stagnacji.

Wszystkie te oznaki wskazują, że filtr jest zatkany i należy go natychmiast wyczyścić lub wymienić.

Zalecamy, aby przynajmniej raz na pół roku oczyścić filtr z zanieczyszczeń za pomocą półmiękkiej nylonowej szczotki. W przypadku, gdy na co dzień bardzo często korzystasz z pralki, może być konieczne jeszcze częstsze czyszczenie filtra. Rodzaj prania, które regularnie pierzesz w swojej pralce, może również wpłynąć na to, jak często powinieneś czyścić filtr.

Osoba usuwająca filtr pralki z nagromadzonymi resztkami brudu

Co Zrobić, jeśli mam Nowszą Pralkę?


Każda pralka jest zbudowana inaczej, a niektóre nowsze modele często mają własny wbudowany filtr. Szybka lektura instrukcji producenta powie Ci, jak działa ich myjka i jaki ma system filtrowania.

Należy zaznaczyć, że niektóre pralki ładowane od góry nie posiadają filtrów. Pralki ładowane od frontu zazwyczaj posiadają również specjalny filtr do pompy spustowej, który jest zewnętrzny w stosunku do urządzenia. W przypadku, gdy chciałbyś sprawdzić szczególnie ten jeden, musiałbyś zdemontować wszystko, aby dostać się do filtra.

Utrzymywanie pralki w czystości przedłuża jej żywotność i sprawia, że działa ona jak najlepiej. W przypadku, gdy często z niego korzystasz, powinieneś regularnie go czyścić. Zazwyczaj czyszczenie pralki co 3 do 4 miesięcy jest wystarczające.

Jak to Działa?


Praca filtra do pralki jest podobna jak w przypadku zwykłego filtra. Do najczęściej stosowanych należą filtr magnetyczny oraz prosty filtr osadowy.

  • Filtr magnetyczne: ten filtr służy do usunięcia magnetycznych nieczystości w wodzie, takich jak: kobalt, żelaza, nikiel, aluminium itp. Filtr składa się z rury wlotowej otoczonej cylindrycznym magnesem, do której przylegają zanieczyszczenia magnetyczne, a woda pozostaje czysta.
  • Filtr osadów: filtr ten montuje się w pralce w sposób opisany w poprzednich punktach. Służy do usuwania zanieczyszczeń takich jak kurz, kamień, resztki detergentów, piasek i inne zabrudzenia. Z tego powodu zawsze zalecamy stosowanie filtra, aby utrzymać pralkę w idealnym stanie.

Najlepszy Obecnie Filtr do Pralki


Według badania przeprowadzonego przez naszych ekspertów jest to filtr pralkowy o najlepszym stosunku jakości do ceny na rynku.

Specyfikacje

Wymiary produktu: 4 x 4 x 10 cm | Waga produktu: 149,69 gr | Typ materiału: tworzywo sztuczne | Rodzaj zasilania: Elektryczny przewodowy | Producent: Nilfisk

Zalety

✔️ Producent położył duży nacisk na jakość. Nie ma żadnych problemów z instalacją.
✔️ Zbiera wszystkie osady wapienne i inne zanieczyszczenia, aby utrzymać sprawne działanie Twojej pralki.