Odkamieniacz do Pralki

Pralka ze zbyt dużą ilością kamienia z powodu nie używania odkamieniacz do pralki

Blisko co piąty Polak nigdy nie używa odkamieniacza do swojej pralki, pozostawiając ją narażoną na działanie wielu bakterii… Problem ten mogą pogłębić niektóre płynne detergenty wątpliwej jakości oraz pranie w niskich temperaturach. Warto zaznaczyć, że pranie w niskich temperaturach jest lepsze dla środowiska i dla Twoich oszczędności, ponieważ zużywa mniej energii. Jednak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że opłaca się dbać o swoją pralkę i obecnie rośnie zainteresowanie zakupem „odkamieniacz do pralki”.

Należy mieć świadomość, że istnieją pewne środki do czyszczenia pralek, które mimo że są znane, mogą być wątpliwej jakości. Nasi eksperci przeanalizowali ilość kwasu w nowym środku do czyszczenia pralek, wprowadzonym niedawno przez jedną z większych marek. Jednym z jego twierdzeń jest „odkamienianie”, ale kwas w nim zawarty jest tak słaby, że będzie miał niewielki wpływ… Kwasek cytrynowy zawiera tylko 10% kwasowości potrzebnej do odkamienienia bębna pralki.

Ale nie martw się, w tym artykule pokażemy Ci rozwiązania i kroki, które należy wykonać, aby utrzymać pralkę w optymalnych warunkach.

1️⃣ Mycie: Zwłaszcza mycie w niskiej temperaturze oraz płynne detergenty nie zawsze są skuteczne w usuwaniu osadów. To sprzyja rozwojowi bakterii, czego efektem jest nieprzyjemny zapach i problemów z działaniem Twojej pralki.
2️⃣ Odkamieniacz do pralki: Osad mineralny może osadzać sie na wewnętrznych elementach, szczególnie na elemencie grzewczym. Osad wapienny zmniejsza wydajność urządzenia oraz może skrócić jego żywotność.

Najlepsze Zmiękczacze Wody do Pralek


Używaj Odkamieniacz do Pralki w Każdym Praniu


Dodaj kryształki sody na każde pranie. Użyj delikatnego dozowania wody w swoim zwykłym detergencie i zrób różnicę kryształkami sody. Można nawet użyć mydła płynnego zamiast zamiast zwykłego detergentu.

Zwłaszcza przydatny, gdy masz wśród rodziny niemowlę lub osoby o wrażliwej skórze. Do czyszczenia delikatnych i wodoodpornych ubrań zalecane jest także mydło w płynie.

Użyj następujących ilości kryształków sody, w zależności od tego, czy Twoja woda ma dużo kamienia, czy nie:

  • Poziom średniej limonki – 25g
  • Hard – 50g
  • Super twardy – 75g

Do bębna należy włożyć kryształki po dodaniu płynu do odpowiedniej szufladki. Kryształki sody zmiękczają wodę, dzięki czemu zapobiegają rozwojowi kamienia na powierzchniach wewnętrznych. Wspomaga również oczyszczanie prania.

Dla uporczywych plam, używa kryształów sody pralnia boost. Ponadto pomaga wypłukać pozostałości detergentu i brudu, więc przyczynia się do odkamieniacz do pralki. Wszystkie te trzy elementy mogą stanowić pożywkę dla bakterii, które powodują powstawanie zapachu.

Miesięczna Opieka

Przeprowadź puste gorące pranie 500g kryształków sody, umieszczone w głównym bębnie, aby usunąć zanieczyszczenia i usunąć wszelkie bakterie. Jeżeli nie robiłeś tego wcześniej, może to potrwać dłużej niż jeden cykl.

Jeżeli zapach się nasili lub zobaczysz czarne kawałki, to znak, że osad się uniósł i trzeba go wypłukać. Dlatego należy przeprowadzić drugi cykl czyszczenia z użyciem kryształków sody.

Odkamieniacz do Pralki, jeśli Mieszkasz w Rejonie o Trudnych Warunkach Wodnych


Jeżeli masz wodę z dużą ilością kamienia, możesz naprzemiennie przeprowadzać comiesięczną konserwację kwaskiem cytrynowym zamiast kryształków sody. Jeżeli masz wyjątkowo twardą wodę, to możesz robić te porcje dwa razy w tygodniu. Ten tryb pomoże Ci zastosować odkamieniacz do pralki.

Natomiast gorące mycie zrób z kartonikiem (250g) kwasu cytrynowego, aby usunąć kamień. Osadzanie się kamienia prowadzi do zwiększenia rachunków za energię, a także może powodować korozję elementu grzewczego. Może też być pożywką dla bakterii.

Dzięki tym prostym krokom pomoże Ci odkamienić pralkę, zachować ją w czystości i bez zapachu.

Wyczyść swoje ubrania, zabezpiecz swoją maszynę i zaoszczędź swoje pieniądze.

Całkowicie odkamieniony bęben pralki z ubraniami w nim

Dlaczego Warto Zapewnić Pralce Odpowiednie Czyszczenie?


Od momentu rozpoczęcia korzystania z pralki może zacząć gromadzić się kamień. Jest to spowodowane twardą wodą, zwłaszcza wodą o dużej zawartości wapnia i magnezu.

Osady wapienne mogą osadzać się na filtrze wody, na elemencie grzewczym, w rurach pralki oraz w bębnie.

Może powodować złe ciśnienie wody, skracać żywotność urządzenia i obniżać wydajność pralki.

Jeśli się zbuduje, zauważysz, że Twoje ubrania przechodzą z miękkiego i świeżego do szorstkiego i nie tak świeżego.

Dlatego warto zainwestować trochę czasu w rutynowe czyszczenie i odkamienianie pralki. Twoje ubrania i Twoja kieszeń będą Ci wdzięczne.

Więcej Informacji na Temat Odkamieniacz do Pralek Komercyjnych


Oto lista rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy kupowaniu odkamieniacza do pralki komercyjnej.

  • Poszukaj organicznego lub naturalnego odkamieniacza do swojej pralki. Nie patrz tylko na produkty organiczne, ponieważ często są one przetwarzane z bardziej szkodliwymi chemikaliami. Produkty naturalne lub organiczne są bezpieczniejsze, ponieważ Twoje ubrania nie będą zanieczyszczone szkodliwymi chemikaliami.
  • Powinien on skutecznie działać na przykład jako odkamieniacz do Twojej pralki. Sprawdź recenzje, aby zobaczyć, co ludzie mówią o skuteczności produktu do odkamieniania.
  • Powinnaś mieć również możliwość korzystania z produktu z innymi urządzeniami. Odkamieniacz uniwersalny to idealne rozwiązanie dla świadomych budżetu właścicieli domów.
  • Nie powinien pozostawiać żadnych śladów po umyciu.

To Obecnie Najlepszy Odkamieniacz do Pralki


Jak wynika z badań naszych ekspertów, najlepszy odkamieniacz do pralki w kontekście stosunku jakości i ceny to:

Specyfikacje

Marka:‎Kilrock
Model:‎604421
Wymiary opakowań:‎18.5 x 6.3 x 6.1 cm; 480 gr

Zalety i Wady

✔️ Znacznie wydłuża żywotność pralki.
✔️ Eliminuje i chroni Twoją pralkę przed nieprzyjemnymi zapachami.