Odpływ z Pralki

Osoba sprawdzająca rurę do odpływ z pralki

Masz problemy z odpływem pralki lub chcesz znaleźć najlepsze modele? Cóż, możesz być spokojny, tutaj rozwiążemy wszystkie Twoje wątpliwości. Problemy, które mogą być spowodowane przez odpływ z pralki, dzielą się na dwie kategorie: albo woda stoi w pralce, albo woda wychodzi z pralki, ale nie może prawidłowo przepłynąć przez rury odpływowe.

Te wpadki mogą być spowodowane wieloma różnymi specyficznymi problemami, a czasami ich diagnoza może nie być prosta. Niektóre problemy można rozwiązać samemu, podczas gdy inne prawdopodobnie będą wymagały usług serwisanta urządzeń. Jednak w tym artykule pomożemy Ci znaleźć rozwiązanie Twojego konkretnego problemu.

W skrajnych przypadkach może dojść do uszkodzenia Twojej pralki z powodu długotrwałego zastoju wody. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, to przypominamy, że na naszym blogu mamy również najlepszy na rynku wybór tanich pralek.

Oto Najlepszy Odpływ z Pralki


Tutaj przedstawiamy najlepsze na rynku odpływ z pralki do wody. Korzystaj z tego wyboru i skorzystaj z najlepszej ceny za pośrednictwem poniższych linków!

Diagnozowanie Problematyki Odpływ z Pralki


W pierwszej kolejności zapoznaj sie z instrukcją obsługi swojej pralki. Sekcja rozwiązywania problemów może dostarczyć Ci sugestii dotyczących przypuszczalnych przyczyn wystąpienia problemów z odpływ pralki. Część nowoczesnych pralek wyświetla numery błędów, które zidentyfikują dla Ciebie problem.

Jeżeli to nie zidentyfikuje problemu, należy obserwować pralkę przechodzącą przez jeden ze swoich cykli spustowych. Obserwując maszynę podczas pracy, najprawdopodobniej zidentyfikujesz jeden z poniższych problemów:

  • Zatkanie w gumowej rurce odpływ z pralki, która biegnie od pralki do spływu.
  • Uszkodzenie mechaniczne pompy wodnej.
  • Materiały zasłaniające filtr albo wirniki w pompie wodnej.
  • Wadliwy przełącznik pokrywy.
  • Poluzowany lub zerwany pasek napędowy.
  • Zablokowanie odpływu pralki.

Problem z Węże do Odpływ z Pralki


Jeżeli słyszysz, że pompa pralki pracuje, a z urządzenia nie wypływa woda, prawdopodobnie gumowy wężyk spustowy biegnący od tyłu urządzenia do rury pralki odpływowej jest zatkany włóknami tkaniny. Czasami może się to zdarzyć po wypraniu takich rzeczy jak wykładziny, które mogą emitować dużo włókien kurzu, lub jeśli przewód spustowy spryskiwacza jest ściśnięty. W przypadku, gdy na wężu pojawi się jakiekolwiek pęknięcie, należy koniecznie wymienić go na inny wąż do pralki.

Aby sprawdzić, czy coś blokuje przepływ wody, wyjmij wąż z pralki i upewnij się, że jest wolny od zanieczyszczeń. Prostym sposobem na sprawdzenie, czy wąż spustowy jest czysty, jest przedmuchanie przez niego powietrza. Jeśli nic go nie zatyka, to problemem jest prawdopodobnie pompa spryskiwaczy. Jeśli wąż jest zużyty lub mocno zagięty, jego wymiana może poprawić zdolność maszyny do pompowania wody.

Problemy z Pompą Spustową


Jeżeli słychać, jak pracuje pompa odpływu i brzmi to tak, jak gdyby pracowała, to być może jakiś kawałek kurzu albo inny przedmiot przeszkadza mechanizmowi pompy. W celu naprawy należy wyłączyć urządzenie i opróżnić je, a następnie zdjąć panel spryskiwacza, aby sprawdzić pompę wody. Zatkana może być sama pompa lub zator może znajdować w rurze falistej prowadzącej do pompy.

W większości pompy mają zdejmowane pokrywy, wewnątrz znajduje się sito filtracyjne na pompie. Jeżeli to sito jest zapchane gruzem, to wyczyszczenie go i ponowny montaż pompy prawdopodobnie rozwiąże problem.

Przy pralkach ładowanych od góry pompa odpływowa znajduje sie zazwyczaj z tyłu pralki; w pralkach ładowanych od przodu znajduje sie zazwyczaj z przodu urządzenia, pod drzwiami. Usunąć widoczne kłaczki z ekranu filtra i opłukać go wodą. Należy również sprawdzić wirniki na pompie i upewnić się, że poruszają się swobodnie i nie są zakleszczone przeszkodą. Zainstaluj ponownie pompę oraz panel osłonowy, a następnie przetestuj urządzenie.

Jeżeli pompa nie wydaje żadnych odgłosów pracy, albo jeżeli nie znajdziesz żadnych przeszkód w pompie lub wężu spryskiwacza, to możliwe, że Twoja pompa wody uległa awarii i wymaga wymiany. Jest to zazwyczaj zadanie dla serwisanta urządzeń, ale doświadczony właściciel domu może być w stanie zamówić część i wykonać wymianę. W niektórych przypadkach naprawa pralki, która jest bardzo stara, może być nieopłacalna, dlatego lepiej zdecydować się na nową pralkę, która również będzie oferowała lepszą wydajność i energooszczędność.

Problemy z Pasem Napędowym


Pompę obsługuje pasek napędowy, który mieści się wokół kół pasowych na spodzie silnika pralki. Jeżeli ten pasek jest uszkodzony lub nie jest ciasny wokół kół pasowych, pralka będzie miała problemy z opróżnianiem lub pasek może nie opróżniać się w ogóle. Żeby to naprawić, odwróć maszynę na boku, aby zbadać pas. Domownicy mogą to zrobić sami, chociaż wielu decyduje się na zlecenie naprawy tego poziomu serwisantowi.

Odpływ z pralki podłączony do rurociągu

Problemy z Wyłącznikiem Pokrywy


Tuż pod pokrywą lub drzwiami Twojej pralki znajduje się mały plastikowy przełącznik, który wskazuje, kiedy drzwi są zamknięte, aby urządzenie mogło działać. W przypadku uszkodzenia tego przełącznika maszyna może się nie spuszczać prawidłowo. Gdy drzwi są otwarte, a maszyna pracuje, naciśnij ręcznie przełącznik i posłuchaj dźwięku kliknięcia. Jeżeli go nie słychać, może być konieczna wymiana przełącznika.

Problemy z Instalacją Wodną


Jeśli woda jest skutecznie wypompowywana z Twojej maszyny do prania, ale następnie wylewa się z rury spustowej lub z powrotem do bębna pralki, to prawdopodobnie problemem, który masz jest zatkany odpływ pralek. Ponieważ drobne włókna kurzu są rutynowo wydalane przez system kanalizacyjny, czasami może dojść do zatkania odpływów, do których odprowadzane są ścieki z pralki.

Zapchany odpływ powoduje cofanie wody do rury stojącej i wylewanie jej na podłogę. Oczyszczenie zatkanego odpływu zazwyczaj rozwiązuje problem.

Przewód spustowy pralki idzie około dwóch metrów w głąb rury stojącej do pionu. (W niektórych maszynach wąż spustowy może zostać po prostu przymocowany do boku umywalki, chociaż nie jest to już dopuszczalna praktyka). Stąd woda trafia do odpływu. Zator może być w tym obszarze syfonu, albo może być dalej w dół rury spustowej.

Aby ustalić, gdzie jest blokada, należy najpierw napełnić pralkę wodą. Obróć pokrętło na pozycję wirowania i odpływu i przygotuj się do spuszczenia wody. Należy ustawić się tak, aby widzieć rurę spustową, a jednocześnie mieć dostęp do pokrętła spryskiwacza. Patrząc na rurę stojącą, spróbuj zobaczyć, ile czasu zajmuje wodzie ponowne wejście i wyjście z rury spustowej.

Więcej Porad

Wskazówka: bądź gotowy na przerwanie opróżniania prania w dowolnym momencie.

  • Jeżeli pralka cofnie się w ciągu kilku sekund, blokada jest prawdopodobnie bardzo bliska i można usunąć ją za pomocą małego węża spustowego obsługiwanego przez rurę stojącą. Możesz nawet być w stanie oczyścić ją za pomocą małego ręcznego węża.
  • Jeżeli drenaż trwa jakiś czas, aby wrócić do góry, blokada jest jakaś odległość w dół rury spustowej, może nawet poza syfonem. Wtedy należy użyć średniej wielkości wężyka spustowego przez wyczystkę, aby usunąć zator.

Większa część ludzi nie jest właścicielem węży spustowych, które są niezbędne do oczyszczenia tego typu przeszkód. Szczęśliwie, można je wynająć na godziny ze sklepów z akcesoriami do domu i narzędziami do wynajęcia, jeżeli zdecydujesz się zrobić to samemu. Często za pralką znajduje sie kształtka czyszcząca, za pomocą której można wywęszyć odpływy.

Najlepszy Obecnie Odpływ z Pralki


Po dokładnym porównaniu odpływ z pralki, nasz ekspert ocenił ten spryskiwacz jako najlepszy na rynku pod kątem jakość-cena.

Zalety

✔️ Dostępne jest połączenie uniwersalne.
✔️ Jest bardzo odporny. Blokuje i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.