Pralka do Zabudowy

Pralka do zabudowy w kuchni o białym wystroju

Pralka do zabudowy to taka, która nie jest widoczna, dzięki czemu w pełni respektuje estetykę pomieszczenia. Oznacza to, że posiada pełnowymiarowe drzwi kuchenne zamontowane z przodu pralki, dzięki czemu pralka jest ukryta za tymi drzwiami.

Zazwyczaj jest też wyposażony w gładki metalowy podest, dzięki czemu można regulować wysokość pralki do woli, dostosowując ją do dostępnej przestrzeni. Należy zauważyć, że w niektórych pralkach do zabudowy nie jest to możliwe ze względu na problemy z wibracjami, jakie może powodować.

Wiemy, że możesz mieć wątpliwości co do różnych wymiarów pralki do zabudowy, sposobu jej montażu czy tego, czy jest tak samo wydajna jak pralka wolnostojąca. Z tego powodu nasi eksperci w tej dziedzinie przygotowali ten artykuł, który rozwiąże wszystkie Twoje wątpliwości. 👍

Oto Najlepsze Pralki do Zabudowy


Najlepsza pralka do zabudowy to taka, która dostosowuje się do Twoich potrzeb. Poniżej przedstawiamy Państwu listę najlepszych produktów na rynku o najlepszym stosunku jakości do ceny.

Wymiary Pralki do Zabudowy


Standardowy model ma zazwyczaj następujące wymiary:

 • Wysokość 82 – 85 cm.
 • Szerokość 60 cm.
 • Głębokość od 40 cm do 70 cm.

Należy również pamiętać, że z tyłu urządzenia powinno być trochę dodatkowego miejsca (około 3 cm), aby zmieścić przyłącza wody i prądu.

Pralka do zabudowy, zdjęcie wyjaśniające jej różne wymiary

Ważne jest, aby zmierzyć głębokość otworu, w którym umieścimy nasza pralka do zabudowy. W wielu przypadkach nie bierzemy pod uwagę głębokości wnęki, ponieważ uważamy za oczywiste, że nowoczesne kuchnie mają wystarczająco głębokie jednostki, aby uniknąć tego typu problemów, ale czasami tak nie jest. Normalne jest, że ich głębokość wynosi około 50 cm. Jeśli jednak luka w szafce kuchennej jest mniejsza, możemy zdecydować się na tak zwany pralka do zabudowy o zmniejszonej głębokości,której głębokość wynosi 40 cm, a czasem nawet mniej.

Oto Zalety Pralki do Zabudowy


Istnieje kilka zalet oferowanych przez ten typ pralki, główne z nich zostały wymienione poniżej.

 • Daje możliwość posiadania większej ilości światła w kuchni poprzez ukrycie jej za drewnianymi drzwiami lakierowanymi na biało lub z jasnego drewna, takiego jak brzoza czy eukaliptus, co daje większe poczucie przestronności. Jeśli Twoja kuchnia jest mała, to jest to bardzo dobre rozwiązanie.
 • Możesz osiągnąć wyrafinowany dotyk w kuchni, używając różnych wykończeń, tak że oprócz tego, że jest to miejsce do gotowania jedzenia, może również stać się przestrzenią do gromadzenia się z najbliższymi.
 • Można zaoszczędzić więcej miejsca w kuchni i mieć większy porządek. Wszyscy lubimy mieć porządek w domu.
 • Obsługa jest bardzo prosta, ponieważ na przednim wyświetlaczu znajdują się wszystkie informacje potrzebne do obsługi zintegrowanej pralki: widać czas trwania każdego programu, temperaturę itp. Można też zostawić zaprogramowane pranie na następny dzień.
 • Montaż jest łatwiejszy, ponieważ posiada system, który pozwala na wypoziomowanie tylnej części z przednią. Orientacja drzwi również nie jest problemem, ponieważ w zależności od tego, jak zaprojektowałeś kuchnię, możesz je przekierować na lewo lub na prawo.

Aspekty do Uwzględnienia


Jeśli chcesz wybrać najlepszą opcję według swoich potrzeb, radzimy wziąć pod uwagę następujące aspekty.

Spójrz na Nośność, w Zależności od Tego, ile Osób jest w Domu

Kolejnym podstawowym kryterium, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem modelu jest nośność. Należy ją wybrać biorąc pod uwagę liczbę osób w domu oraz swoje przyzwyczajenia.

Inaczej wygląda sytuacja, gdy mieszkasz w dwuosobowym gospodarstwie domowym lub gdy masz czteroosobową lub większą rodzinę. Jeśli masz małe dzieci, wymagania dotyczące obciążenia również zwykle rosną. Na szczęście pralka do zabudowy ma obecnie ładowność wszelkiego rodzaju.

Jako przewodnik, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać najlepsze obciążenie dla Twoich potrzeb.

 • Dla 1 lub 2 osób i mniej niż 4 prania tygodniowo: 5-6 kg.
 • Dla 3 lub 4 osób i około 4 lub 5 prań tygodniowo: 7-8 kg.
 • Przy więcej niż 4 osobach i 6 lub więcej praniach tygodniowo: 9 kg lub więcej.

Należy Pamiętać o Obrotach na Minutę

Pralki rozróżnia się także pod względem prędkości wirowania, czyli obrotów na minutę, jakie może osiągnąć silnik, a więc liczby ruchów obrotowych, jakie wykonuje bęben podczas prania. Im wyższa liczba, tym ubrania będą bardziej suche, choć nie oznacza to, że pranie będzie lepsze.

Minimalna zalecana prędkość dla uzyskania dobrych rezultatów to 600 obr/min, choć obecnie większość modeli zaczyna się od 1000 obr/min. Jeśli robisz dużo prania i mieszkasz w chłodniejszym lub bardziej wilgotnym miejscu, zainteresują Cię nieco wyższe prędkości. Nie wybieraj bardzo wysokich obrotów, jeśli nie musisz, bo wyższe obroty nie oznaczają, że pralka jest lepsza, choć zwykle jest droższa, zużywa więcej energii i bardziej gniecie ubrania.

Rozważ Programy Prania

Obecnie pralki opuszczają fabrykę z mnogością programów prania, a to zwykle oznacza wzrost ich ceny sprzedaży. Jednak połowa z tych programów nie jest prawie w ogóle wykorzystywana. W rzeczywistości, aby przestrzegać zużycia energii i wody wskazanego na etykiecie energetycznej, zaleca się korzystanie z programów ECO lub szybkiego prania.

Dlatego, jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojej pralki i nie płacić dodatkowo za rzeczy, których nigdy nie użyjesz, upewnij się, że urządzenie ma przynajmniej te programy prania, których naprawdę będziesz potrzebować i używać.

Najlepsza Obecnie Pralka do Zabudowy


Po wyczerpującej analizie najlepszych modeli dostępnych obecnie na rynku doszliśmy do wniosku, że jest to pralka zintegrowana o najlepszym stosunku jakości do ceny.