Pralka Ładowana od Góry

Pralka ładowana od góry na środku pustego pokoju

Pralka ładowana od góry jest doskonałą alternatywą dla pralki ładowanej od przodu, ponieważ jest mniejsza i bardziej praktyczna, gdyż nie obciąża pleców podczas wkładania i wyjmowania ubrań. Dodatkowo w wielu przypadkach zapewnia lepsze efekty prania na wszystkich rodzajach plam.

W tym artykule znajdziesz najlepsze opcje na rynku w zależności od potrzeb, a także wyjaśnimy ich główne funkcje i zalety.

Najlepsze Pralki Ładowane od Góry


Jeśli szukasz najlepsza pralka ładowana od góry na rynku, proponujemy ci listę z najlepszą relacją jakości do ceny. Wykorzystaj okazję i zdobądź je w najlepszej cenie poprzez poniższe linki!

Czego Szukać w Pralce Ładowanej od Góry?


Są to główne aspekty, które należy wziąć pod uwagę:

 • Ładowność: Ładunek ubrań mierzony jest w kilogramach. Dla przykładu, ładunek o wadze 6 kg. przeznaczony jest dla ludzi mieszkających samotnie lub z partnerem. Od trzeciego członu zaleca się minimalną nośność 7 kg.
 • Prędkość obrotowa: Dokładniej mówiąc, jego prędkość mierzona w obrotach na minutę lub, bardziej precyzyjnie, oznacza liczbę obrotów, jakie wykonuje bęben na minutę. Zaleca się, aby Twoja pralka ładowana od góry mieściła się w zakresie od 1000 do 1600 obrotów na minutę.
 • Opcje prania: Chociaż w porównaniu z zaawansowanymi technologicznie modelami ładowanymi od przodu jest mniej opcji prania, posiadają one niezbędne programy, aby móc wyprać każdy rodzaj odzieży w najbardziej efektywny sposób.

Pralka Ładowana od Góry czy od Przodu?


Zacznijmy od tego, że pralka ładowana od góry:

 • Komfort: jak już wspomniano, pod tym względem nie ma koloru. Pozwala uniknąć obciążania pleców, co jest bardzo ważnym powodem dla osób starszych lub zapobiegania bólom pleców.
 • Idealny do małych przestrzeni: tak jak jest bardzo polecany dla osób szukających większej wygody, tak samo jest idealny dla tych, którzy mają ograniczoną przestrzeń w swoim domu. Jest znacznie mniejsza od tej ładowanej od przodu.
 • Napraw: w przypadku uszkodzenia są one z reguły dużo tańsze w naprawie.
 • Cisza: jest spokojniejsza podczas cyklów wirowania niż pralka ładowana od przodu, która zwykle jest dość głośna, poza tym bardzo wibruje.
 • Dodawanie ubrań w locie: nie jest to wysoce zalecane, ale można dodać zapomniane ubrania nawet wtedy, gdy pranie już trwa. Można zatrzymać cykl, wyrzucić pranie i kontynuować.
 • Większe bezpieczeństwo: ponieważ drzwiczki pralki znajdują się u góry, trudno jest małym dzieciom lub niesfornym zwierzętom domowym otworzyć je i spowodować nieszczęście.

Jeśli chodzi o pralki ładowane od frontu, to w tym przypadku „plusy” w stosunku do ich bezpośredniego rywala mają ci, którym się to udaje:

 • Większa liczba programów: posiadają większą różnorodność programów, dzięki czemu można dostosować pralkę do cech różnych tkanin. Jednak przy cyklach prania oferowanych przez pralkę ładowaną od frontu jest to więcej niż wystarczające, aby uzyskać doskonałe rezultaty.
 • Większa pojemność: zazwyczaj mają większą nośność. Jednak w naszym katalogu pokazujemy również pralki ładowane od frontu o bardzo dobrej ładowności.
 • Umiejscowienie: można je umieścić pod blatem roboczym i zyskać tę przestrzeń w kuchni.

Jak Działa Pralka Ładowana od Góry


Podstawową różnicą w działaniu pralka ładowaną od góry jest to, że pracuje ona poprzez mieszadła. Jest to zasada ogólna, gdyż istnieją nowocześniejsze, droższe, wysokosprawne modele, które nie posiadają ich i pracują z wirnikami (różnice zobaczymy później).

Z kolei w przypadku pralki ładowanej od przodu proces ten jest bardzo podobny do ruchu koła samochodowego, oś pozioma, na której obraca się bęben.

Pralka ładowana od góry z jasnoniebieskim tłem

Wskazówki dotyczące Ochrony i Konserwacji


Aby przedłużyć żywotność pralki ładowanej od góry, należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

 • Zamknięcie: Regularnie sprawdzać, czy na uszczelnieniu drzwi urządzenia nie ma pozostałości. W razie jakichkolwiek pozostałości można łatwo usunąć je miękką szczoteczką do zębów.
 • Szufladka na detergenty: żeby utrzymać ją w dobrym stanie, zaleca się jej wyjęcie i wypłukanie każdej przegródki ciepłą wodą. Używaj szczotki do usunięcia wszelkich pozostałości detergentu, żeby zoptymalizować działanie pralki ładowanej od góry.
 • Bęben: Generalnie zaleca się pozostawienie drzwi pralki na jakiś czas po każdym praniu, by zapobiec powstawaniu pleśni. Dla specyficznego czyszczenia bębnów najlepiej jest wykonać jeden raz w miesiącu pranie bez odzieży i detergentu w temperaturze 90º.
 • Okresowo sprawdzaj filtry pompy: aby opróżnić wodę, wystarczy je odkręcić, nie zdejmując ich. Po opróżnieniu części można ją wyjąć w celu dokładnego wyczyszczenia. Zdecydowanie zaleca się, aby nie pozostawiać żadnych zanieczyszczeń, takich jak monety, kłaczki lub guziki, jeśli chcesz uniknąć problemów. Pralka ładowana od góry jest bardzo trwała, jeśli odpowiednio o nią zadbasz.

Z Mieszalnikiem lub z Wirnikiem?


Jak już wspomniano, jest ta pralka ładowana od góry, mieszadło jest sercem działania. Jednakże nie jest on jedyny. Istnieje również alternatywa w postaci wirników.

Powiedzmy, że największą i najważniejszą różnicą jest cena. Te wykorzystujące mieszadła są zazwyczaj tańsze. System wirników ma w środku płytę z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej (bardziej zalecane), która powoduje turbulencje i sprawia, że ubrania poruszają się wewnątrz pralki. Jest to możliwe dzięki emitowanym przez nią impulsom elektrycznym, które generują ten ruch. W przybliżeniu działa on za pomocą impulsów elektrycznych w postaci drgań.

Wśród „plusów” alternatywy wirnikowej jest większa nośność, a wśród „minusów” to, że pranie ma tendencję do dość mocnego gniecenia się przy ruchach.

Najlepsza Obecnie Pralka Ładowana od Góry


Szukasz najlepszej pralki ładowanej od góry? Po dokładnym porównaniu wszystkich modeli, nasi eksperci oceniają tę pralkę jako urządzenie o najlepszym stosunku jakości do ceny na rynku.

Specyfikacje

Pojemność (kg): 5 | Sposób załadunku: od góry | Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1000 | Kolor: Biel | Wymiary (GxSxW): 60 x 40 x 90 cm

Zalety i Wady

✔️ Jest to wysoce wydajna i cicha pralka pralka, promująca oszczędność energii.
✔️  Mała pralka, ale o dużej pojemności załadunku.
 Brak funkcji pary.
✔️ Posiada szeroki wybór programów prania dla każdej tkaniny, dbając o Twoje ubrania w najlepszy możliwy sposób.