Pralka Turystyczna

Kobieta robiąca pranie po użyciu pralki turystycznej na kempingu

Pralka turystyczna jest idealnym rozwiązaniem, jeśli nie masz dużo wolnej przestrzeni, jeśli musisz podróżować lub jeśli po prostu szukasz ekonomicznej alternatywy dla konwencjonalnej pralki. Tego typu urządzenie pralnicze ma zazwyczaj pojemność od 1,5 kg do 3 kg i oprócz prania ubrań posiada zazwyczaj funkcję wirowania.

Są one stosunkowo niedrogie w zakupie, co czyni je bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem. Poniżej, oprócz zaproponowania Ci najlepszych opcji na rynku, pokażemy Ci ich różne cechy i zalety.

Oto Najlepsze Pralki Turystyczne: Top 3


Zdaniem naszych ekspertów to najlepsze pralki turystyczne na dzisiejszym rynku. Wejdź na którykolwiek z następujących linków, aby uzyskać najlepsze oferty!

Cechy Pralki Turystycznej


Poza niewielkimi rozmiarami, jedną z głównych różnic jest to, że w pralce turystycznej wodę trzeba wprowadzać ręcznie. Ubrania trzeba będzie włożyć do bębna z wodą i detergentem, więc woda musi mieć już temperaturę, w której ubrania będą prane.

Jeśli więc chcemy zrobić gorące pranie, musimy wcześniej podgrzać wodę, a następnie włożyć ją do pralki. Jeśli masz pralkę turystyczną z funkcją wirowania, będziesz musiał ręcznie włożyć ubrania do komory wirowania.

W porównaniu do konwencjonalnej, w pełni automatycznej pralki, obsługa nie jest tak wygodna, jednak zużywa znacznie mniej energii i może być transportowana w dowolne miejsce.

Jakie są Różne Rodzaje Pralek Turystycznych?


Dostępna jest szeroka gama modeli. Jak już wspomniano, ładowność tych małych pralek waha się w większości przypadków od 1,5 do 3 kg. Ponadto ich moc waha się od 150 do 500 W. Istnieją jednak również modele, które działają całkowicie bez prądu. Jeśli chcesz, możesz kupić także pralki z funkcją wirowania na sucho. W zależności od modelu możliwy jest zakres prędkości obrotowej od około 160 do 1400 obr. Wyższe wartości są zaskakujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę niewielkie rozmiary maszyn.

Mówiąc o rozmiarach, co możemy o nich powiedzieć? Pralki turystyczne, specjalnie zaprojektowane do transportu np. na kempingach. Mają one niezwykle kompaktowe wymiary. Najmniejsze modele mają wysokość zaledwie 33 cm oraz głębokość i szerokość około 35 cm. A przy wadze poniżej 15 kg pralka turystyczna jest niezwykle lekka, co oczywiście ułatwia mobilność.

Dlatego w zależności od potrzeb i dostępnej przestrzeni wybierz najlepszą dla siebie pralkę, a my ułatwiamy Ci to w naszym katalogu.

Główne Zalety i Wady


Poniżej przedstawiamy wady i zalety pralki turystyczne:

Zalety

Kompaktowy design jest niewątpliwą zaletą, gdyż pralka turystyczna może być używana nawet na bardzo małych przestrzeniach. Zazwyczaj są one nie większe od kosza na pranie. W tym samym czasie pralka turystyczna jest także łatwa w transporcie i może stanowić dobrą alternatywę dla kempingu i podróży. Jest to oczywiście również zasługa niskiej wagi wynoszącej niecałe 15 kg.

Niezaprzeczalnym atutem jest również wszechstronność. Z jednej strony można używać pralki turystyczne do różnych miejsc, np. do łazienki, do altany ogrodowej lub na kempingu, a z drugiej strony istnieją urządzenia kombinowane, które zostały zaprojektowane jako pralki turystyczne. Pralki mają funkcję wirowania, dzięki której można kontrolować proces prania i suszenia.

Kolejną zaletą jest cena. Najbardziej popularne modele oferowane są za cenę od 140 do 700 PNL, a więc są znacznie tańsze niż tradycyjne pralki.

Wady

Pralka turystyczna jest zazwyczaj wykonana w całości z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Jeśli więc trochę o niego nie zadbasz, może być mniej trwały niż materiał, z którego zbudowana jest konwencjonalna pralka.

Kolejną wadą jest to, że w przypadku, gdy posiada funkcję wirowania, pojemność komory wirowania pralki turystycznej z tą funkcją wynosi od 25 do 40 procent maksymalnego załadunku prania. Dlatego przy pełnym załadunku maszyny pranie musi być częściej dzielone i odwirowywane.

Wodę trzeba dolewać ręcznie i doprowadzić do pożądanej temperatury, ponieważ nie ma wodociągu. Ze względu na krótki czas prania, który wynosi zazwyczaj 15 minut, można dokładnie wyczyścić tylko lekko zabrudzone pranie. Mocno zabrudzone pranie powinno być prane częściej lub w wyższej temperaturze.

Porównując bezpośrednio pralkę turystyczną z tradycyjną pralką, należy zauważyć, że normalna pralka ma lepszą wydajność. Jednak przenośna pralka może być również niezwykle przydatna dla osób, które lubią podróżować lub nie mają do dyspozycji zbyt wiele miejsca, dlatego jest to bardzo popularny produkt. A jeśli wziąć pod uwagę także ogromne różnice w cenie, to pralka turystyczna z pewnością przekonuje.

W Pełni Automatyczna Pralka Turystyczna


W pełni automatyczna pralka turystyczna pozwala zaprogramować proces prania tak, aby pranie wyszło gotowe do rozwieszenia. Dodatkowo możesz kontrolować temperaturę i poziom wody, a także wybrać cykl prania.

Funkcje obejmują przyciski wyboru funkcji prania, filtr antywapienny, system filtrów z łapaczem kłaczków, wyświetlacz czasowy, funkcję startu i pauzy. Istnieją modele, które potrafią nawet automatycznie określić idealny poziom wody dla danej objętości ładunku.

Jest to więc takie samo działanie jak w przypadku pełnowymiarowej pralki, jedyną różnicą jest to, że jest to znacznie mniejsza pralka. Jeśli szukałeś w pełni automatycznej pralki turystycznej, powinieneś wiedzieć, że taka opcja jest również dostępna.

Pralka turystyczna na górskim kempingu obok namiotu

Jaka jest Najlepsza Opcja dla Ciebie?


Podaj cele, do jakich chcesz używać pralki, i przede wszystkim, w jakim miejscu chcesz jej używać. Zależnie od pożądanego miejsca, Twoja pralka turystyczna musi spełniać odpowiednie wymagania.

Zwróć uwagę na cykl wirowania. Im szybszy cykl wirowania, tym szybsze będzie suszenie po praniu. Jaki rozmiar lub pojemność jest wymagana? Tu zakres pomiarowy wynosi od 1,5 kg do 3 kg. Nie należy kupować zbyt małego modelu, gdyż przy dużym załadunku prania będzie on wymagał dwóch lub trzech cykli prania.

Znani producenci, tacy jak AEG, Bosch, Siemens czy Miele, również mają w swoim asortymencie kilka małych pralek, ale są to nadal konwencjonalne i w pełni automatyczne modele pralek, więc ich rozmiary są znacznie większe. Producenci tacy jak TecTake, Clatronic i OneConcept są uważani za liderów w dziedzinie konwencjonalnych pralek turystycznych.

Jeśli masz mało miejsca i nie chcesz prać ręcznie ani wydawać pieniędzy w pralni, to jedna z tych przenośnych pralek jest właśnie tym, czego potrzebujesz. Każdy model pralki turystycznej oferuje różne pojemności do czyszczenia małych i średnich ładunków prania, a niektóre umożliwiają nawet kontrolę temperatury i inne programowalne cykle czyszczenia, a także funkcje wirowania.

Dlaczego Przenośna Pralka Turystyczna?


Ze względu na to, że pralki przenośne są mniej więcej o połowę mniejsze od pralek konwencjonalnych, można z nich skorzystać, jeśli trzeba zaoszczędzić przestrzeń użytkową w domu lub jeśli chce się zaoszczędzić na rachunkach.

Pralki przenośne są też idealnym rozwiązaniem dla studentów poszukujących alternatywy dla lokalnej pralni. Ich niewielkie rozmiary nie odbierają ograniczonej przestrzeni, którą oferuje akademik. Ponadto pralka turystyczna może być schowana w dowolnym miejscu, gdy nie jest używana, co w przypadku konwencjonalnej pralki jest fizycznie niemożliwe.

Jeżeli mieszkasz w mieszkaniu, gdzie nie ma przyłącza lub miejsca na pralkę/suszarkę, to przenośna pralka będzie pasowała do Twojego stylu życia. Właściciele przenośnych pralek, zamiast zmuszać się do oddawania ładunków brudnej bielizny do drogiej pralni osiedlowej, mogą prać swoje ubrania w zaciszu własnego domu. Trzeba tylko dodać wody i podpiąć urządzenie do uziemionego gniazdka. Pralki turystyczne pobierają również znacznie mniej wody i energii elektrycznej niż ich pełnowymiarowe odpowiedniki, co jest istotną cechą w małym domu.

Osoba pracująca zawodowo, często się przeprowadzająca, może uznać, że pralka turystyczna to dobra inwestycja. Dzięki temu, że zamiast kupować i sprzedawać nową pralkę dla każdego domu, mogą wybrać lekką podróż z opcją przenośną. W większości modele mieszczą si ę w standardowym układzie i są łatwo transportowane przez jedną osobę.

Idealne Rozwiązanie dla Rodzin

Rodzina z małym dzieckiem może skorzystać z uniwersalności i łatwości dostępu, jakie zapewnia korzystanie w domu z przenośnej pralki. Wraz z rozwojem dzieci, mają one często swój ulubiony strój, który zakładają każdego dnia. Dorastające dziecko naraża się również na to, że codziennie na jego ubraniu pojawi się plama.

Szczególnie korzystne mogą być w takich sytuacjach niewielkie rozmiary i pobór energii przez przenośną pralkę. Wykorzystuje mniej energii i wody, a to oznacza mniej odpadów podczas prania mikrofalówek jak ulubionej piżamy lub przytulnego prześcieradła.

Najlepsza Obecnie Pralka Turystyczna


Według dogłębnej analizy naszych specjalistów, przedstawiamy poniżej najlepsze pralki turystyczne pod względem stosunku jakości do ceny.

Specyfikacje

Rozmiary produktu: 35 x 35 x 38 cm | Pojemność prania: 1,5 kg | Moc: 135 W

Zalety i Wady

✔️ Pralka turystyczna, doskonała podczas dłuższych wyjazdów z rodziną.
✔️ Łatwo mieści sie do bagażnika czy przyczepy kempingowej.
❌ Nie posiada pojemności konwencjonalnej pralki.
✔️ Zaprojektowany tak, by zużywać możliwie mało wody i energii.