Czy twoja Pralka Śmierdzi? Rozwiąż go Skutecznie

Kobieta ze złym wyrazem twarzy, bo śmierdzi z pralki

Pewnego dnia otwierasz drzwiczki swojej pralki i wydobywa się z niej okropny zapach. Rzeczywiście, twoja pralka śmierdzi. Ten zapach może być spowodowany wieloma różnymi przyczynami. W niektórych przypadkach pochodzi ona z gumowej uszczelki z przodu pralki, gdzie rozwija się pleśń i grzyby. W najgorszych przypadkach ten smród może przenieść się na Twoje ubrania.

Jak to się stało? Zaniedbałeś sprzątanie. Można założyć, że pralka sama się czyści dzięki wszystkim detergentom i wodzie, które przez nią przechodzą. Ale, niestety, tak to nie działa. Dla porównania, to tak jakby założyć, że nigdy nie trzeba myć prysznica, bo jest on narażony na kontakt z mydłem.

Regularne czyszczenie pralki jest konieczne przede wszystkim po to, aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów i utrzymać pralkę w idealnym stanie. Jednak w niektórych przypadkach nie jesteśmy tego świadomi.

Tradycyjne pralki ładowane od góry również mogą wydzielać nieprzyjemne zapachy, ale zazwyczaj pochodzą one z piany z mydła lub stojącej wody, które można usunąć za pomocą cyklu płukania i wirowania.

Przykre Zapachy z Pralki – Główne Przyczyny


Pralki ładowane od frontu są zazwyczaj bardziej wydajne. JJednak to właśnie część dotycząca wydajności może powodować pewne bóle głowy, gdy Twoja pralka śmierdzi. Pralki ładowane od przodu o dużej pojemności zużywają znacznie mniej wody niż te ładowane od góry, ponieważ napełniają wodą tylko dolną część bębna. Gdy bęben obraca się na poziomej osi, ubrania przesuwają się przez wodę, co eliminuje konieczność napełniania bębna do samego dna.

To wszystko jest bardzo dobre, gdy regularnie czyścisz swoją pralkę. Ale jeśli tego nie zrobisz, pralka nie zostanie w pełni wypłukana, bo napełnia się mniejszą ilością wody. W rezultacie z czasem w Twojej pralce może gromadzić się brud i inne pozostałości. Pod wpływem ciepła i wilgoci z pralki, pozostałości te stają się szczęśliwym domem dla pleśni, bakterii i grzybów.

Smrodliwą sytuację pogarsza fakt, że w pralkach ładowanych od frontu stosuje się gumową uszczelkę na drzwiczkach, która zapobiega przedostawaniu się wody do środka. Brud, mydła i kawałki tkanin mogą zostać uwięzione pod uszczelką, tworząc kolejną pożywkę dla nieprzyjemnych zapachów.

Wyeliminuj na Zawsze Smród swojej Pralki


Zawsze należy używać detergentów przeznaczonych do pielęgnacji i prania pralki. Niższej jakości detergenty wytwarzają więcej piany niż zaleca się dla pralki ładowanej od przodu, co oznacza, że śmierdzące formy życia mogą zdobyć przyczółek w Twojej pralce.

Jeśli jesteś przyzwyczajony do używania starych lub słabej jakości detergentów, będziesz zaskoczony niewielką ilością detergentu zalecaną na jedno pranie. Przeczytaj uważnie instrukcję produktu i nie używaj więcej niż to konieczne.

Gdy już wybierzesz dobry środek do czyszczenia pralek, użyj go, aby uruchomić cykle pralki regularnie w gorącej wodzie, raz w miesiącu wystarczy. Te cykle prania muszą odbywać się bez ubrań lub innej odzieży. Kolejną przydatną wskazówką jest upewnienie się, że bęben nie pozostaje mokry zbyt długo. Dlatego zawsze warto wyjąć ubrania z bębna zaraz po zakończeniu cyklu i upewnić się, że po każdym cyklu prania drzwiczki pozostaną na chwilę otwarte, aby wilgoć mogła się wydostać.

Można też uruchomić wentylator znajdujący się w pomieszczeniu, gdzie znajduje się pralka, by poprawić przepływ powietrza. Jeśli w Twoim domu panuje nadmierna wilgoć, możesz również rozważyć inwestycję w osuszacz powietrza. Pamiętajmy: nie chcemy, by zadomowiły się w niej bakterie i pleśń, a nic tak nie sprzyja nieprzyjemnemu zapachowi z pralki, jak wilgotny klimat, w którym tworzy się zastój wody.

Czy Opłaca się Używać Środków do Czyszczenia Maszyn?

Środek do czyszczenia pralek jest specjalnie zaprojektowany do czyszczenia wnętrza pralek. Z naszego doświadczenia wynika, że jest on przeznaczony do każdego obszaru, zarówno tych z większą ilością kamienia, jak i tych z mniejszą ilością kamienia. Oprócz eliminacji zapachów, jeśli stale spotykasz się z plamami wapiennymi na ubraniach, pomoże Ci skutecznie je zwalczyć.

Trzeba tylko uważać, by trzymać go poza zasięgiem dzieci, bo jest znanym środkiem drażniącym skórę. Jest to jednak bardzo przydatny produkt, gdy śmierdzi wychodząc z pralki.

Dobra pralka

Co jest Potrzebne do Czyszczenia Pralki


To główne elementy, których będziesz potrzebował, aby dobrze zadbać o swoją pralkę.

  1. Środek do czyszczenia pralki
  2. Soda oczyszczona o ocet biały.
  3. Gąbki (opcjonalnie).

Jest to proste zadanie, wystarczy włożyć wybrany produkt i włożyć go do pralki.

Jak Wyczyścić Pralkę za Pomocą Sody Oczyszczonej


Proponujemy Ci przewodnik zawierający cztery zwięzłe i skuteczne kroki, dzięki którym Twoja pralka pozostanie czysta i bez skazy.

1️⃣ Zmieszaj ¼ filiżanki sody oczyszczonej z ¼ filiżanki wody. Dodać ten roztwór do zbiornika na detergent Twojej pralki.

2️⃣ Wlać 2 szklanki białego octu do bębna i przeprowadzić normalny ładunek w wysokiej temperaturze.

3️⃣ Wyszoruj wszelkie pozostałości brudnych plam szorstką powierzchnią gąbki zanurzonej z roztworze jednej części octu, drugiej części wody.

4️⃣ Aby utrzymać świeżość na przyszłość, używaj detergentów stworzonych dla pralek o dużej wydajności, utrzymuj bęben suchy pomiędzy cyklami i w razie potrzeby wyczyść uszczelkę.