Syfon do Pralki

Po lewej stronie syfon do pralki. Po prawej stronie ręka osoby regulującej połączenie

Pralki to dla większości osób podstawowe urządzenie domowe. Ale aby mogły one bezawaryjnie i całościowo spełniać swoje funkcje, należy zapewnić możliwość odprowadzania zanieczyszczonej wody, robi to w dużej mierze syfon do pralki.

Najłatwiej jest to zrobić za pomocą standardowego węża spustowego. Jednak zastosowanie syfonu do pralki daje również wiele korzyści. Poniżej przedstawimy najlepsze modele i powiemy, jak krok po kroku można go zainstalować.

Oto Najlepsze Syfony do Pralek


Chcesz znaleźć idealną opcję dla siebie? Tutaj oferujemy Ci listę najlepszych opcji na rynku pod względem stosunku jakości do ceny.

Dlaczego Potrzebuję Syfon do Pralki?


Należy odpowiednio zorganizować proces odprowadzania zanieczyszczonej wody po myciu. W tym celu wykorzystuje się ważne urządzenie zwane syfonem pralkowym, który jest w stanie zapewnić nieprzerwany odpływ dowolnej ilości płynu.

Ponadto, równocześnie z taką operacją, wykonywanych jest szereg ważnych zadań, w tym:

  1. Zapobieganie przenikaniu do kanalizacji nieprzyjemnych zapachów i gazów kanalizacyjnych. Uzyskuje się to poprzez zastosowanie syfonu pralkowego, który działa jak korek wodny, całkowicie zakrywając odcinek rury na całej jej średnicy. Co więcej, element ten spełnia swoją funkcję nawet wtedy, gdy nie używasz pralki przez dłuższy czas.
  2. Wyjątek stanowi powstawanie zatorów w systemie odwadniającym, gdyby mimo wszystko do tego doszło, to konstrukcja syfonu zapewnia szybką i łatwą procedurę czyszczenia.

Dodatkowo wiele syfonów jest zdolnych do odfiltrowania dużych cząstek zanieczyszczeń. Pozwala to uniknąć możliwości zapchania kanalizacji, wymagającej systemu spłukiwania. Inna tego typu decyzja może uratować wartościowe przedmioty zapomniane w kieszeniach każdej zmywalnej rzeczy.

Jak Wybrać Odpowiedni Syfon do Pralki dla Swoich Potrzeb


Samodzielny wybór odpowiedniego syfonu do pralki nie jest łatwy. Wynika to z braku wiedzy, jaką potencjalni nabywcy mają na temat tego typu produktów. Ale rozwiązanie tego jest łatwe, ponieważ istnieje tylko kilka rodzajów, co znacznie upraszcza zadanie. Istnieją trzy rodzaje syfonów do pralek:

TypFunkcjonalność
Na zewnątrz.Zaprojektowany do użytku zewnętrznego, dzięki czemu jest bardziej odporny na różne warunki atmosferyczne.
Domowy.Przeznaczony do domu lub przestrzeni wewnętrznych.
Hybryda.Może być instalowany zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Jako że każdy z typów ma swoje wady i zalety, zainteresowana osoba powinna zapoznać się z nimi bardziej szczegółowo. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze przy zakupie.

Różne kroki przy montażu syfonu pralkowego

Ten model syfonu do pralki montuje się na ścianie.

Cechą charakterystyczną wszystkich syfonów pralkowych są ich niewielkie rozmiary oraz fakt, że są montowane na równi ze ścianą. Dzięki temu można również zainstalować pralki blisko dowolnej ściany w pomieszczeniu.

Dodatkowo syfon do pralek wewnętrznej charakteryzuje się zapewnieniem większej estetyki w wystroju. Ten model jest wpuszczony w prefabrykowaną wnękę, a zewnętrzna część jest zamknięta dekoracyjnym panelem, który może być wykonany z metalu lub tworzywa sztucznego. Widoczna jest więc elastyczna rurka wygięta w temperaturze 90°C. Ten produkt jest zwykle dostarczany z zewnętrznym panelem dekoracyjnym, aby ukryć miejsce instalacji, jeśli takie jest Twoje życzenie.

Więcej Modeli i Rozmiarów

Ogólnie rzecz biorąc, użyjesz wysuwanego syfonu pralkowego, jeśli istnieje wystarczająca odległość między pralką a najbliższą rurą kanalizacyjną. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie instalacji w dogodnym miejscu, które odpowiada Twoim potrzebom.

Wysuwany syfon do pralki zainstalowany i ukryty za pralką

Nie polecamy tego modelu, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca między pralką a ścianą.

Różnice w Wielkości i Kształcie Syfonu Pralki


Dla wygody każdy z syfonów pralkowych jest regulowany i występuje w różnych rozmiarach. Robi się to w celu zapewnienia wydajności i efektywności. Również w celu zapobiegania zatykaniu, łatwości instalacji, zapewnienia większej estetyki i rozwiązania innych problemów z tym związanych.

Różne części syfonu pralki przedstawione osobno

Jak widać, ma on duże możliwości adaptacyjne, dzięki czemu można wybrać najlepszą opcję dla swoich potrzeb.

Jak Zainstalować Syfon do Pralki


Jeśli chcesz samodzielnie zainstalować syfon do pralki, zawsze trzeba wziąć pod uwagę kilka rzeczy. W przeciwnym razie możesz popełnić błąd w krokach instalacji, co może wpłynąć na działanie pralki.

Do obowiązkowych zasad instalacji należą:

  • Nigdy nie powinna być zainstalowana wyżej niż 80 cm nad poziomem podłogi, na której znajduje się pralka; nieprzestrzeganie tego kroku stawia duże wymagania urządzeniu pompującemu, które szybko się zużywa.
  • Nie należy wydłużać węża spustowego, czynność ta ponownie doprowadzi do znacznego zwiększenia zużycia pompy spryskiwacza.

Jeśli z jakiegoś powodu musiałeś dokonać przedłużenia, powinieneś potraktować to jako rozwiązanie tymczasowe. Nie zaleca się, aby wąż kanalizacyjny dotykał ziemi, ponieważ pompa będzie musiała podjąć jeszcze większy wysiłek, aby spełnić swoje funkcje.

Zatem najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu z długością jest podłączenie rury kanalizacyjnej w wymaganej odległości.

Osoba podłączająca rurę odpływową pod syfon do pralki

Jeśli nie jest to możliwe, należy umieścić wąż wzdłuż ściany z niezbędnym nachyleniem, aby zapewnić grawitację wody. Wtedy pompa i silnik pralki będą poddawane dopuszczalnym obciążeniom, dzięki czemu ich żywotność nie ulegnie skróceniu.

Inne Aspekty, które Należy Wziąć pod Uwagę Podczas Instalacji

Jeśli zamierzasz zainstalować syfon pralki na własną rękę, powinieneś zrozumieć, że będzie to prosta operacja tylko wtedy, gdy rury kanalizacyjne, zlewy, pralki itp. Oraz wykonano niezbędne prace przygotowawcze, np. wykonano wnękę w ścianie pod wbudowany syfon.

Kroki, które należy wykonać przy montażu syfonu pralkowego

Instalacja i podłączenie pralki muszą być wykonane dokładnie zgodnie z instrukcjami producenta, której dokładne zalecenia znajdują się w dokumentacji technicznej produktu.

Ponadto należy wziąć pod uwagę szereg cech. Na przykład, jeżeli zainstalowano wspomniany wcześniej syfon wewnętrzny, a do dekoracji ścian łazienki użyto płytek, najpierw należy wykonać okładzinę. Następnie trzeba wybrać miejsce na syfon pralki. Pozwoli Ci to zachować estetykę ściany.

Rura spustowa pralki musi być połączona z kanalizacją na ściśle określonej wysokości, która może nieznacznie różnić się w zależności od marki urządzenia, dokładniej od wydajności pompy spustowej.

Wymiana go na inny syfon do pralki lub po prostu jego instalacja jest dość prosta do wykonania. Czemu trzeba podłączyć produkt do rury kanalizacyjnej, by następnie podłączyć wąż spustowy?

Dla zapewnienia właściwego uszczelnienia. Zastosuj nowe uszczelki. Natomiast po zdemontowaniu starego syfonu z rury kanalizacyjnej należy usunąć z węża resztki zanieczyszczeń, aby zapewnić prawidłowy przepływ wody.

Po wykonaniu procedury montażu należy wszystko dokładnie sprawdzić oraz dokręcić wszystkie gwinty i inne dostępne elementy złączne. Potem w ramach testu wypuścić zanieczyszczoną wodę.

Najlepszy Obecnie Syfon do Pralki


Nasi eksperci przeanalizowali cały asortyment syfonów do pralek i stwierdzili, że jest to najlepszy stosunek jakości do ceny.

Specyfikacje

Średnica rury: 32/50 mm | Kolor: Biały | Wysokość: 230 mm | Przeznaczenie: Umywalka | Szerokość: 250 mm | Materiał wykonania: Polipropylen