Taca Ociekowa

Taca ociekowa z dwoma białymi pralkami na górze

Jeśli chcesz zapobiec wyciekowi wody z Twojej pralki lub kontrolować wilgoć, taca ociekowa może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Nieszczelna pralka może stracić duże ilości wody w czasie, a to uszkodzenie, jeśli nie jest traktowane prawidłowo, może być kosztowne do naprawy.

Najlepsze Tace Ociekowe do Pralek


Tutaj przedstawiamy Wam najlepszą na rynku pralki do z tacą ociekową. Korzystaj z tego wyboru i skorzystaj z najlepszych cen za pośrednictwem poniższych linków!

Po Co Ci Taca Ociekowa?


Zainstalowanie taca ociekowa pralki to prosty, tani sposób, aby zapobiec uszkodzeniu wody z nieszczelnej.

Tacka ta znajduje się pod pralką i jest pierwszą linią obrony przed przeciekami, przypadkowymi rozlaniami lub czymkolwiek, co może kapać z myjki. Odpływ spryskiwacza wyłapuje wycieki spowodowane przepełnieniem spryskiwacza lub uszkodzonym wężem, a także krople w miejscu podłączenia węży do spryskiwacza. Odpływ pralki chroni również podłogę przed skraplaniem się pary wodnej.

Jeśli Twoja pralka znajduje się na pierwszym piętrze, jest to szczególnie ważne i konieczne może być zastosowanie tacy ociekowej. Sprawdź lokalne przepisy budowlane i czy ubezpieczenie domu pokryje ewentualny wyciek.

Jak ją Zamontować?


Będziesz potrzebował pomocnika i być może dolly, by delikatnie podnieść pralkę na panewkę bez pęknięcia. Twój taca ociekowa musi być podłączony do rury spustowej, aby odprowadzać wodę z obszaru, inaczej opóźnisz nieunikniony bałagan związany z przeciekami, kiedy pan spustowy się przelewa. W zlewie z pralką zazwyczaj stosuje sie dolny lub boczny odpływ, aby skierować wodę z patelni do wpustu podłogowego.

Pralka jest połączona ze zbiornikiem odpływowym poprzez złączkę odpływową i rurę PCV. W niektórych miskach tace ociekowe się otwór w kształcie, który trzeba wybić, aby zamontować 1-calową złączkę PVC. W innych płytkach odpływowych może nie być fabrycznie wyciętego otworu, więc trzeba będzie wywiercić otwór pod kształtkę odpływową. Może trzeba będzie zatrudnić hydraulika, żeby podłączyć zlew do odpływu podłogowego.

Taca ociekowa z dwoma pralkami na górze

Prosta Konserwacja może być Bardzo Opłacalna


Pralka taca ociekowa jest zazwyczaj wykonana z tworzywa sztucznego lub innego materiału kompozytowego, który może z czasem pękać lub wyciekać. W związku z tym może zaistnieć potrzeba wymiany podkładki pod tacę ociekową, by zapewnić odpowiednią ochronę przed wyciekami.

Za każdym razem, kiedy używasz ładunku prania, sprawdzaj, czy woda nie wyciekła. Jeżeli zauważysz nieprzyjemny aromat wokół swojej pralki, to może być on spowodowany nadmiarem zastałej w wodzie zbierającej się w misce odpływowej pralki. Wtedy nadszedł czas na oczyszczenie miski odpływowej. Używaj mokrego/suchego odkurzacza, żeby zassać stojącą wodę. Jeżeli nie masz odkurzacza do pracy na mokro i sucho, używaj grubych ręczników lub starych ubrań do zassania wody. Potem spryskaj myjkę tacki ociekowej domowym środkiem czyszczącym.

Użyj nietoksycznego, przyjaznego środowisku detergentu. Stosowanie sody oczyszczanej neutralizuje zapachy znajdujące się w wodzie i pochłania zapachy z powietrza.

Wyczyszczenie tacy ociekowej pralki pozwoli zabezpieczyć mieszkanie przed przyszłymi wyciekami pralki i przedłuży żywotność produktu.

Taca ociekowa do pralki jest niedrogim sposobem na zabezpieczenie podłóg przed uszkodzeniem w wyniku wycieku wody. Dobrym sposobem zapobiegania wyciekom jest wymiana starych węży gumowych na przewody pokryte stalą, które nie mogą się rozszczepić. Takie proste naprawy mogą stanowić uncję zapobiegania o wartości funta lekarstwa.

Taca Ociekowa Wnioski


Biorąc pod uwagę fakt, że jakiekolwiek rysy czy pęknięcia tacki pralki mogą doprowadzić do katastrofy powodziowej w waszym domu, zdecydowanie opłaca się regularnie sprawdzać tacki pralki. To oznacza, że powinieneś sprawdzić samą studzienkę oraz sprawdzić, czy nie ma mokrych plam wokół studzienki pralki, by upewnić się, że jej integralność nie została naruszona.

Jeśli nawet nie ma pęknięć lub przerw, to możliwe, że przyłącze do rury spustowej zatkało sie materiałami do prania, a to jest niezbędne, żeby utrzymywać je wolne od takich zanieczyszczeń. Jeśli utrzymujesz regularny eye na twój taca ociekowa, możesz nigdy nie mieć rodzaju katastrofy wewnątrz pralni, która mogłaby zdarzyć się bez zlewu.