Tanie Pralki

Tanie pralki; to przykład jednej z nich umieszczonej pod zlewem.

Jeśli szukasz tanie pralki, to zdecydowanie jest to miejsce dla Ciebie. Oprócz tego, że znaleźliśmy najniższe ceny, pralki, które pokazujemy Ci poniżej, są również wysoko oceniane przez społeczność za świetne wyniki prania.

W tym artykule znajdziesz również przydatne wskazówki, które pomogą Ci podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję – mamy nadzieję, że się spodoba!

Najlepsze Tanie Pralki


Przedstawiamy najlepsze tanie pralki na rynku, dostępne w najlepszej cenie. Aby skorzystać z tych ofert specjalnych, po prostu kliknij na poniższe linki!

Co Mamy na Myśli Mówiąc o Taniej Pralce?


Cena pralek jest bardzo zróżnicowana, od niecałych 1300 PLN do ponad 6500 PLN. Dla naszych celów zdefiniowaliśmy „tanie pralki” jako te wycenione poniżej 1000 PLN.

Warto zdać sobie sprawę, iż droższe maszyny posiadają sporo funkcji, z których być może nigdy nie skorzystasz albo po prostu nie będą Ci potrzebne. Przykładowo, żaden z modeli z naszej listy nie połączy się z iPhonem. Jednak najważniejsze w pralce jest oczywiście to, aby prawidłowo wykonywała funkcje prania. Jeśli porównasz nasze zestawienie, zobaczysz, że funkcje oferowane przez pralki z naszego katalogu nie różnią się zbytnio od tych, które są dwa lub trzy razy droższe.

Można więc za bardzo dobrą cenę otrzymać bardzo dobrej jakości pralkę z bardzo przydatnymi funkcjami, jak m.in. szybkie pranie, programy do konkretnych tkanin, timer opóźniający i blokada przed dziećmi.

5 Funkcji, o Których Należy Pamiętać

Fakt, że zapłacisz mniej nie oznacza, że masz zrezygnować z istotnych cech. Poniżej przedstawiamy kilka, na które należy zwrócić uwagę:

1. Ustawienia i Programy

Przed wyborem zastanów się, ile wsadów dodasz do każdego prania, w zależności od liczby domowników – pomyśl, że przy 6 kg wsadu możesz zrobić codzienne pranie w sam raz. Istnieją programy dla wszystkich rodzajów plam. Programy „prania sportowego” są świetne do usuwania błota i potu z ubrań. Istnieją również inne programy dla bardziej delikatnych tkanin, dla wełny czy nawet dla alergików.

Kolejną funkcją, która może Ci się przydać jest funkcja blokady przed dziećmi. Jak wszyscy wiemy, dzieci są często bardzo ciekawskie, więc mogą spędzić dużo czasu bawiąc się przyciskami na pralce. Dzięki funkcji blokady nie ma problemu z tym, że będą się bawić lub dotykać jakichkolwiek przycisków, ponieważ pralka nie zostanie zdekonfigurowana.

Dodatkowo program samoczyszczący pozwala zachować higienę pralki i zapobiega osadzaniu się resztek detergentu na ubraniach. Przyjrzyj się liście programów, z których będziesz korzystać najczęściej i jeśli bez któregoś z nich możesz się obejść, możesz zdecydować się na pralkę z mniejszą ilością funkcji, która zazwyczaj jest tańsza.

2. Szybki Cykl Prania

Nikt nie lubi długo czekać na zakończenie cyklu prania, bo wszyscy mamy co robić. Znalezienie tanie pralki z szybkim cyklem prania to prawdziwa zaleta. W wyborze, który oferujemy Państwu w naszym katalogu, można znaleźć pralki z tymi funkcjami.

Należy również sprawdzić, na jaki maksymalny załadunek pozwala cykl szybkiego prania danej pralki. Niektóre modele ustawiają niższy limit wagi niż normalne cykle prania, co jest w porządku dla kilku przedmiotów (lub jeśli masz dziecko), ale nie jeśli chcesz robić cotygodniowe pranie.

3. Funkcja Timera Opóźnienia

Timer opóźniający to świetna funkcja, którą warto mieć. Funkcja ta pozwala na rozpoczęcie cyklu, gdy śpisz lub jesteś poza domem.

W przypadku, gdy nie masz zbyt wiele czasu do stracenia, jest to dobra opcja, aby mieć ubrania gotowe dokładnie wtedy, gdy ich potrzebujesz.

4. Ocena Energetyczna

Tanie pralki, które oferujemy w naszym katalogu pozwalają zaoszczędzić jeszcze więcej niż 1500 PNL, a do tego są energooszczędne.

Kolejną ważną cechą, którą należy wziąć pod uwagę, jest ilość wody pozostająca na ubraniach po cyklu prania, dlatego dobrze jest wybrać taką z dobrą prędkością wirowania. Jeśli pozostało dużo wody, suszenie będzie trwało dłużej. Ponadto, jeśli używasz suszarki bębnowej, aby przyspieszyć proces suszenia, zużyjesz znacznie więcej energii.

Możesz obliczyć ilość wody zużywanej na jedno pranie dla pralki, którą chcesz kupić. Zwykle ludzie zwracają uwagę tylko na koszty energii elektrycznej, ale woda też nie jest za darmo i jest cennym zasobem.

5. Milczenie

W końcu nikt nie chce pralki, która brzmi jak samolot mający zaraz wystartować.

Na szczęście dzisiejsze urządzenia są znacznie cichsze niż te sprzed lat. Nawet w przypadku tanie pralki można spodziewać się hałasu na poziomie około 75 db podczas cyklu wirowania i około 55 db podczas normalnego cyklu, co jest odpowiednikiem rozmowy między przyjaciółmi.

Tanie pralki z lepszą estetyką, to właśnie jedna z nich.

Jaka jest Najlepsza Ładowność na Tanie Pralki?


Jeśli jesteś jak my, którzy wolą prać wszystkie swoje pranie za jednym zamachem niż w wielu małych praniach, musisz być bardzo świadomy pojemności prania. Tanie pralki są zazwyczaj nieco mniejsze, dlatego ich maksymalna ładowność jest nieco niższa niż pozostałych. Są jednak i takie, które mają dobrą zdolność prania, co pokazujemy w naszym katalogu.

Z reguły wagę ładunku mierzy się, gdy pranie jest suche.

  • 1kg = (1 koszula + 1 para dżinsów) lub 5 koszul lub 2 ręczniki.

Przydatna może okazać się poniższa ilustracja:

Tabela informacji o pojemności pralki.

Prędkość Wirowania w Tanich Pralkach


Jeśli porównamy ceny pralek, to zobaczymy, że pralki od 1400 obr/min w górę kosztują więcej niż te od 1200 obr/min i poniżej. Na ile jednak rzeczywiście wpływa to na ich wydajność?

W zależności od modelu, im szybciej obraca się bęben, tym więcej hałasu i więcej energii zużywa (co do zasady). Tak więc, naszym zdaniem, może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Najważniejsze jest sprawdzenie ilości wody, jaka pozostała w praniu na koniec cyklu.

Technicznie rzecz biorąc, większa prędkość wirowania powinna usunąć więcej wody. Jednak wiele ubrań z bawełny nie może być pranych przy 1400 obr. Maszyna o prędkości 1200 obr/min lub niższej może osiągnąć ten sam efekt końcowy, choć z nieco dłuższym cyklem.

Najlepsza Obecnie Tania Pralka


Na podstawie naszej rygorystycznej eksperckiej analizy jest to najlepsza pod względem stosunku ceny do jakości pralka tanio dostępna obecnie na rynku.

Specyfikacje

Pojemność (kg): 6 | Sposób załadunku: od przodu | Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1000 | Kolor: Biały | Głębokość (cm): 49,7 | Szerokość (cm): 59,7 | Wysokość (cm): 84,5

Zalety i Wady

✔️ Zapewnia doskonałe efekty prania.
✔️ Jest wysoce energooszczędny, więc możesz oszczędzać miesiąc po miesiącu.
❌ Brak możliwości połączenia ze smartfonem.
✔️ Jest to solidna pralka.