Wąż do Pralki

Osoba wymieniająca wąż do pralki

Wąż do pralki jest niezbędnym akcesorium do uruchomienia pralki. Składają się z rury wykonanej z uplastycznionego i wzmocnionego PCV z przyłączami 3/4″. Posiada proste mocowanie z jednej strony i zakrzywione z drugiej, co ułatwia jego dopasowanie.

Poniżej znajdziesz najwyższej jakości produkty oraz szereg przydatnych porad, które pozwolą Ci zapobiec lub odwrócić wszelkie problemy, jakie możesz mieć z wężem spustowym. I pamiętajcie, że w przypadku, gdy zastanawiacie się nad zmianą pralki, na naszym blogu proponujemy Wam najlepsze modele pralek dostępne obecnie na rynku.

Najlepsze Węże do Pralek


Oto przegląd najlepszej jakości węży do pralek w najlepszej cenie.By je zdobyć, kliknij na jeden z poniższych linków.

Dlaczego mój Wąż do Pralki Sprawia Problemy?


Jednym z najczęstszych problemów, z jakimi można się spotkać, jest zatkany wąż do pralki. Można to zauważyć, ponieważ odprowadza bardzo powoli i czasami kończy się przeciekiem, więc możesz znaleźć się z mokrą podłogą.

⚠️ Kiedy Twój wąż ma problem, powstałe szkody mogą być znaczne. Możesz ich uniknąć, biorąc pod uwagę poniższe zalecenia.

Przyczyną problemu jest zwykle nagromadzenie się resztek detergentu i innych pozostałości (włosów, kawałków tkanin czy nitek z prania…), ale jeśli sprawa jest skomplikowana, może być spowodowana dwoma czynnikami, które czasem, niestety, mogą wystąpić jednocześnie:

  1. Wąż spustowy jest zbyt długi i ma wiele załamań, w których łatwiej gromadzą się pozostałości brudu.
  2. Rura może mieć niewielkie nachylenie, które utrudnia prawidłowy przepływ wody, przez co gromadzą się w niej zanieczyszczenia, które z czasem tworzą warstwę zatykającą wąż spustowy.

Ponieważ zapobieganie jest zawsze najlepszym środkiem zaradczym, istnieje kilka zaleceń, które chcielibyśmy Państwu przekazać, a których przestrzeganie pomoże Państwu uniknąć tego typu problemów.

Wskazówki, jak Uniknąć Problemów


Oto kilka wskazówek, jak zapobiegać problemom:

  • Zmiękczacze i mydła: nie wlewaj nadmiaru środków zmiękczających i detergentów lub mieszaj ich w formie proszku z cieczami, ponieważ nadmiar pozostałości, które nie rozpuszczają się podczas prania (co zdarza się częściej przy praniu w zimnej wodzie), odłoży się w wąż do pralki, z ryzykiem spowodowania zatkania.
  • Filtr wody: sprawdź również filtr wody znajdujący się w rurze wylotowej i oczyść go, jeżeli zauważysz ślady mydła lub resztki takie jak włosy, nici itp. które mogą go zatkać.
  • Regularne kontrole: należy regularnie sprawdzać, czy przewody wodne i odpływowe są we właściwym stanie. Warto sprawdzić, czy nie jest on uszkodzony, nie jest w złym stanie lub zużyty.
  • Przewód spustowy: czasami wąż odpływowy jest wpychany bezpośrednio do rury odpływowej, która ma zazwyczaj większą średnicę. Ten luz, jakkolwiek niewielki, może powodować wycieki lub rozpryskiwanie wody podczas pracy pralki lub gdy pompa wywiera ciśnienie w celu wydalenia wody. Jeśli widzisz, że rzeczywiście masz to, rozwiązaniem byłoby umieszczenie syfonu pralki między nimi, aby uszczelnić, odizolować obszar i zapobiec wyciekom.
Metalowy wąż do pralki

Montaż Węże do Pralki


Gdy chcemy sami zainstalować urządzenia takie jak pralka, możemy popełnić kilka błędów. Jednym z nich jest nieprawidłowy montaż węża.

Jeżeli wąż spustowy pralki nie zostanie prawidłowo podłączony do rury spustowej PVC ogólnego przeznaczenia, może spowodować uszkodzenia spowodowane wyciekiem wody.

Do zalania może dojść również wtedy, gdy dojdzie do zatkania rury spustowej ogólnej. Wtedy woda odpływowa spływa do Twojej kuchni. Wówczas jedyną opcją jest zadzwonienie po hydraulika.

Wąż odpływowy jest dołączony do pralek. Montaż takiego urządzenia jest zwykle standardowy, bez względu na model i markę. Jedną z podstawowych części procesu instalacji jest wąż spustowy.

Trzeba się dowiedzieć, jakie są wymogi lokalnego kodeksu dotyczące odpływów. Najbardziej powszechny jest odpływ 34-calowy, czyli 86-centymetrowy. Warto upewnić się, czy znasz konkretne wymagania obowiązujące w Twoim mieście. Węże spustowe powinny znajdować sie na wysokości od sześciu do dwunastu cali nad ziemią. W celu dodatkowej ochrony należy ją zainstalować powyżej poziomu wody w pralce.

Więcej Porad

Istotne jest również zmierzenie średnic miejsca, w którym idzie wąż do pralki. Wężyki mają zwykle dwa calowe długości i pasują na większość odpływów.

Do montażu potrzebne jest przyłącze odpływowe, którego przebieg powinien pokrywać się z ogólną linią odpływową. Będziesz również potrzebował kleju do rur PCV, opaski zaciskowej i śrubokręta.

W pierwszej kolejności podłączamy wąż spustowy do przyłącza spustowego. W tym celu należy użyć zacisku i zacisnąć go za pomocą śrubokręta.

Potem oczyścić rurę spustową. Obie powierzchnie, które będą łączone klejem muszą być całkowicie czyste. Nie wolno nam zapominać, iż naszym celem jest całkowita wodoszczelność uszczelnienia. W tym celu czyścimy ogólną rurę spustową, gdzie kawałek będzie przyklejony. Specjaliści używają rozpuszczalnika, aby łatwo wyczyścić powierzchnię.

Następnym krokiem jest nałożenie kleju do rur PCV na obie łączone powierzchnie. Potem wkładamy kawałek na miejsce i trzymamy go przez co najmniej trzydzieści sekund.

Zwracaj uwagę na wszystkie szczegóły, żeby nie spowodować żadnej katastrofy a nie wahaj się wezwać hydraulika, jeśli nie widzisz tego wyraźnie.

Najlepszy Obecnie Wąż do Pralki


Według rygorystycznej analizy naszych ekspertów jest to najlepszy stosunek jakości do ceny węża do pralki dostępny obecnie na rynku.