Wymiary Pralki

Wymiary pralki idealnie wkomponowanej w pomieszczenie gospodarcze

Chcesz wiedzieć więcej o różnych wymiary pralki? W tym artykule wyjaśniamy je szczegółowo, abyś mógł znaleźć pralkę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Zanim zaczniesz, musisz rozważyć trzy kluczowe kwestie:

1️⃣ Aby określić niezbędną szerokość i głębokość pralki, musisz najpierw wziąć pod uwagę przestrzeń dostępną w Twoim domu.
2️⃣ Weź pod uwagę ilość prania, którą musisz wyprać na co dzień. Istnieją pralki o pojemności prania od 4 kg do 12 kg.
3️⃣ Rodzaj instalacj, jakiej potrzebujesz dla swojej pralki, tzn. czy wolisz pralkę wolnostojącą czy do zabudowy.

Różne Wymiary Pralki: Najlepsze Oferty i Rozmiary


Jeżeli szukasz idealnego rozmiaru pralki, to poniżej znajdziesz zestawienie najlepszych pralek na rynku dostępnych w każdym rozmiarze i w najlepszej cenie. Pobierz kilka najlepszych modeli, wybierając jeden z poniższych linków.

Mini Pralki

Są to mini pralki o najlepszym stosunku jakości do ceny na rynku.

Małe Pralki (40 – 55 cm)

Oto najlepsze małe pralki dostępne obecnie na rynku.

Średnie Pralki (55 – 60 cm)

To najlepsze dostępne obecnie pralki średniej wielkości w stosunku do ceny.

Duże Pralki (60 – 75 cm)

Szukasz pralki o dużej pojemności wsadu do prania? To najlepsze opcje na rynku!

Jakie są Rodzaje Pralek i Jakie są ich Wymiary?


W zależności od preferencji, można znaleźć różne rodzaje pralek:

  • Pralka ładowana od frontu: W tym typie pralki drzwiczki znajdują się z przodu urządzenia. Jest to najczęściej spotykany typ pralki w gospodarstwach domowych. Montuje się go gdziekolwiek chcesz, czyli pod blatem kuchennym lub w innym miejscu w domu. Ładunek prania wynosi od 5 kg do 12 kg. Można go umieścić niemal wszędzie, gdzie jest przyłącze wodne, miejsce do odprowadzania wody i przyłącze elektryczne. Wymiary pralki są dość standardowe, gdyż zazwyczaj mają one około 60 cm szerokości, 83 cm wysokości i 60 cm głębokości. Jednak w naszym katalogu można znaleźć również mniejsze modele. W tym typie pralek znajdziemy zarówno urządzenia wolnostojące, jak i do zabudowy.
  • Pralka ładowana od góry: Drzwiczki znajdują się u góry pralki i, co logiczne, nie mogą być umieszczone pod blatem. Idealnie nadają się do miejsc, gdzie jest mało miejsca na ich umieszczenie lub dla osób niepełnosprawnych czy mających problemy z kręgosłupem. Ich ładowność jest mniejsza niż ładowarek czołowych i zwykle oscyluje w granicach 6 lub 7 kg prania. Posiada podobne cechy jak pralki ładowane od frontu: wskaźnik energetyczny, prędkość wirowania itp. Wymiary pralki to około 40 cm szerokości, 85 cm wysokości i 60 cm głębokości.

Wymiary Pralki w Zależności od jej Szerokości


Przede wszystkim weź taśmę mierniczą i zmierz przestrzeń, w której planujesz umieścić swoją pralkę. Należy pamiętać, że przy otwieraniu drzwi trzeba będzie również wygospodarować miejsce na kable i rury wodne z tyłu.

Dokonaj dokładnych pomiarów. Jeśli Twoja pralka ma iść np. pod zlewem, z otworem szerszym o 1 mm, będziesz musiał ją wymienić lub dostosować otwór. Zapoznaj się z wymiarami obecnego modelu pralki lub otworu, w którym chcesz umieścić nową pralkę. Jeśli ma być umieszczony na tarasie, nie powinno to stanowić problemu.

Wielkość Pralki i jej Szerokość Dzieli się na 2 Rodzaje

  • Pralki o szerokości 60 cm: To najczęściej spotykany rozmiar w gospodarstwach domowych i ten o największej powierzchni i możliwości mycia. Istnieją pralki o ładowności do 12 kg, co usprawnia i ułatwia pranie ubrań przy dużej rodzinie. Są pralki wolnostojące 60 cm i pralki do zabudowy 60 cm. W naszym katalogu znajdą Państwo również mniejsze modele
  • Pralki o szerokości 40 cm: to idealny rozmiar dla miejsc, gdzie przestrzeń jest ograniczona, dla jednoosobowych gospodarstw domowych, pary małżeńskiej, osób starszych lub osób z problemami z kręgosłupem. Pod względem wydajności i siły prania są podobne do pralek 60 cm, ale mają bardziej kompaktową i smuklejszą konstrukcję. Udźwig wynosi od 5 do 7 kg. Wskazane jest zmierzenie swojej przestrzeni, aby upewnić się, że będzie pasować. Wymiary wysokości i głębokości są podobne jak w przypadku pralek 60 cm, choć są też modele o płytszej głębokości, które można znaleźć pod tym linkiem.
Rodzaje pralekWymiary pralkiUdźwig (kg)Type installatie
Pralka ładowana od frontuSzerokość: 59,5 – 60 cm
Wysokość: 81,8 – 85 cm
Głębokość: 55 – 64 cm
5 kg – 12 kgPod blatem lub swobodnie
Pralka ładowana od górySzerokość: 40 cm
Wysokość: 89 – 90 cm
Głębokość: 60 cm
6 kg – 7 kgBezpłatnie

Zwykle potrzebujesz kilku centymetrów miejsca za pralką, aby pomieścić wąż spustowy i wodny oraz zapewnić nieco miejsca na wentylację.

Uwaga: całkowita wysokość pralki może być regulowana poprzez dostosowanie nóżek do około 2 cm. Pomoże Ci to idealnie dopasować go, kiedy umieścisz go pod swoim kuchennym zlewem.

Wymiary pralka ładowana od przodu

Wymiary pralki 60 cm (ok.)

Wymiary pralka ładowana od góry

Wymiary pralki 40cm (ok.)

Różne Wymiary Pralek Według Głębokości i Wysokości


Trzeba też wziąć uwagę wymiary wysokości i głębokości pralki. Jeżeli jest to pralka ładowana od przodu i mieści się pod zlewem, należy zmierzyć odległość od podłogi do dna marmuru lub Silestone w kuchni.

Jeżeli wybierzemy pralkę ładowaną od góry, wysokość będzie się wahać od 85 cm do 90 cm, a 90 cm to wysokość standardowa. Do takiej wysokości należy dodać wysokość drzwi otwieranych do góry, wtedy całkowita wysokość może wynosić nawet 130-140 cm.

Proszę pamiętać, iż dzięki regulowanym nóżkom można dostosować wysokość pralki od 1 do 2 cm.

Jeśli chodzi o głębokość pralki, to należy wspomnieć, że ma ona największe wahania, ponieważ minimum to 44 cm, a maksimum 76 cm, przy czym standardowym pomiarem jest 60 cm. Jeśli pralka jest umieszczona pod blatem kuchennym, zmierz głębokość swojego blatu, dzięki czemu będziesz wiedział, jaki jest prawidłowy rozmiar podstawy.

Pralka ładowana od frontu, głębokość i wysokość (ok.)

Pralka ładowana od góry, głębokość i wysokość (ok.)

Wymiary Pralki w Zależności od Producenta


Choć ogólne rozmiary pralek są bardzo podobne, między producentami występują niewielkie różnice, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie pralki.

Koncern BSH to producenci sprzętu AGD, który oferuje dość dużą jednorodność rozmiarów pralek. Głównymi markami są Balay, Bosch i Siemens. Spośród 3 marek można zauważyć, że jeżeli chodzi o ładowacze czołowe, to ich rozmiary wynoszą: wysokość 84,8 cm, szerokość 59,8 cm i głębokość od 55 cm do 59 cm. Jeżeli sprawdzimy wymiary pralki ładowanej od góry, to są one również bardzo podobne: wysokość od 81,8 cm do 82 cm, szerokość od 59,5 cm do 59,6 cm i głębokość od 55 cm do 55,5 cm.

Dla firmy AEG, czyli prestiżowego niemieckiego producenta, wymiary pralki ładowanej od frontu to: wysokość 85 cm, szerokość 59,6 cm i głębokość 63,8 cm. Producent ten posiada maszyny o najniższej wysokości.

Firma Beko, to producent z dużą ekspansją na rynku europejskim, której wymiary pralek ładowanych od frontu to: wysokość 84 cm, szerokość 60 cm i głębokość od 44 cm do 76 cm. Jak widzisz, pomiar głębokości jest zupełnie inny zależnie od wybranego modelu. Dla lad ladowarek górnych wymiary są następujące: wysokość od 82 cm do 84 cm, szerokość od 60 cm i głębokość od 56 cm.

Najlepsza Ekstra Duża Pralka


Mieszkasz w gospodarstwie domowym z wieloma osobami lub musisz stale robić dużo prania? Znaleźliśmy rozwiązanie! Ta pralka o dużej pojemności to najlepszy stosunek jakości do ceny na dzisiejszym rynku.

Specyfikacje

Pojemność (kg): 14 | Sposób załadunku: od przodu | Silnik rewersyjny: Tak | Maksymalna prędkość wirowania (obr/min): 1400 | Kolor: Biały | Głębokość (cm): 67 | Szerokość (cm): 60 | Wysokość (cm): 85