Zawór do Pralki

Osoba przykręcająca zawór do pralki.

Dzięki temu poradnikowi przedstawiamy wszelkie dostępne informacje dotyczące każdego typu zawór do pralki. Znajdziesz tutaj różne marki handlowe i najlepsze produkty dostępne na rynku.

Dwoma najczęściej używanymi urządzeniami elektrycznymi w naszym domostwie są pralka i zmywarka, które podłączone są do sieci wodociągowej za pomocą elastycznych rur i zaworów. Kran zazwyczaj jest zintegrowany ze ścianą w postaci gwintu o standardowym wymiarze ¾ cala, z wylewką.

Zawór do pralki jest bardzo podobny do klasycznego zaworu sanitarnego. Posiada gwint na wejściu i wyjściu, który umożliwia podłączenie rury wodociągowej i rury pralki w tym samym medium. Zawór ten jest niezbędny w każdej instalacji wodno-kanalizacyjnej i jest ceniony za praktyczność i łatwość obsługi.

Szukasz Taniego, Dobrej jakości Zaworu do Pralki?


W linkach naszych ofert znajdziesz najlepsze zawory do pralki pod względem stosunku jakości do ceny.

Ponadto należy pamiętać o następujących kwestiach. W związku z tym, że na rynku istnieje duża różnorodność zawór, należy zwrócić uwagę, że większość wykonana jest z chromowanego mosiądzu. Standardowa wielkość ich dysz wlotu wody to ¾ cala, czasem ich wlot to ½ cala.

To są Najlepsze Zawory do Pralek


Tutaj przedstawiamy Wam najlepsze zawory do pralki na rynku. Korzystaj z tej selekcji i korzystaj z najlepszej oferty za pośrednictwem poniższych linków!

Jak Montuje się Zawór do Pralki?


Zawór do pralki musi spełniać proces instalacji, zawory te wymagają ekstremalnej uwagi podczas instalacji. Niżej opisujemy najbardziej podstawowe czynności związane z ich instalacją.

Oto kroki, które trzeba będzie wykonać:

 • Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to odciąć główny dopływ wody do domu, by zapobiec zalaniu pomieszczeń instalacyjnych.
 • Następnym krokiem jest zawsze łączenie systemów przyłączeniowych z zaworem za pomocą teflonu, co zapobiega wyciekom wody.
 • Po tym kroku musisz zidentyfikować rurę doprowadzającą wodę, którą wykorzystasz w swojej pralce, określając rozmiar gwintu.
 • Na koniec otwieramy główny przewód wodny i sprawdzamy szczelność zaworu pralki.

Instalacja Zaworu Pralki z Systemem Samozacinającym


Wyjaśnimy teraz sposób montażu zaworu pralki z systemem samozaciskowym. W ten sposób będziesz miał dodatkową ochronę przed wyciekami wody.

Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem instalacji zakręcić dopływ wody do domu, aby zapobiec przesiąkaniu wody podczas montażu. Poniżej przedstawiamy kilka kroków, które warto wziąć pod uwagę podczas instalacji:

 • Aby uniknąć problemów podczas instalacji, należy dokładnie oczyścić kanał.
 • Wówczas należy poluzować złączki kanałowe, dzięki czemu można zdjąć kanał ze ściany i odkręcić kurek z kołnierza.
 • Dopasuj kołnierze do wybranego wymiaru i wkręć w miejsce.
 • Ustawić zawór na pozycji zamkniętej przed gwintem kołnierza i wkręcać go aż do momentu przebicia rury. Na końcu połączyć złączkę rury doprowadzającej wodę z urządzenia z gwintem zaworu.
 • Nakrętkę zabezpieczającą trzeba dokręcić kluczem płaskim, by zablokować zamontowany zawór do pralki.
Człowiek regulujący zawór do pralki.

Charakterystyka Zaworów do Pralki


Zawór do pralki posiada następujące rzucające się w oczy cechy:

 • W większości z nich znajduje się konwencjonalny wlot ½ cala.
 • Pokryte są mosiądzem miedziowym dla dłuższej żywotności.
 • Zalecana temperatura wody dla tego typu zaworu nie powinna przekraczać 55°.
 • Wartość ciśnienia roboczego mieści się w przedziale od 1 do 5 barów.

Zawory do Podłączenia Pralki


Istnieją różne zawory do podłączenia pralki, oto kilka najczęściej spotykanych na rynku.

 • Zawór ze zintegrowaną rozetą: jest to zawór montowany bezpośrednio do uchwytu za pomocą grzybka i połączony z rurociągiem za pomocą nypla żeńskiego. Jeżeli z jakiegoś powodu występuje niedopasowanie wlotów, to często stosuje się adapter, który pozwala na zmianę jednego rozmiaru na drugi.
 • Zawór pojedynczy lub podwójny jest rodzajem, którego szczególną cechą jest to, że może zasilać jedną lub dwie pralki w tym samym czasie, samodzielnie, bez wpływu na jego funkcjonalność.
 • Zawór z przyssawką może być stosowany jako standardowy kran i znajduje zastosowanie np. w garażach, umywalniach i piwnicach.
 • Zawory samowiercące to takie, które montowane są na instalacjach bez odpływu i wkręcane są bezpośrednio w rury.

Podwójne Zawory


Zawór podwójny to zawór, który pozwala na jednoczesne podłączenie pralki i zmywarki z pojedynczego przyłącza za pomocą wylotów ¾”. Atutem tego zaworu jest to, że posiada niezależne blokady na każdym wylocie i pozwala na przerwanie dopływu wody do każdego urządzenia osobno. Został on wykończony w chromowanym mosiądzu.

Zawór do Pralki z Gniazdem Wtykowym


Ten typ zaworu do pralki powinien być zainstalowany wyłącznie w Twojej kuchni, z jednouchwytowym zaworem ściennym z oddzielnymi systemami aktywacji dla pralki i blatu. Możesz używać ich jednocześnie bez utraty energii elektrycznej przez każdą z ich funkcji.

Najlepszy Obecnie Zawór do Pralki


Nasz ekspert przeanalizował najlepszy na rynku zawór do pralki i uznał za najbardziej niezawodny.

Zalety

✔️ Mocny i trwały.
✔️ Bardzo łatwy w użyciu i montażu.